притисни ентер »

Димитриевски со „тројка“ ја заврши кампањата во АСОБАЛ лигата
Димитриевски со „тројка“ ја заврши кампањата во АСОБАЛ лигата

Димитриевски со „тројка“ ја заврши кампањата во АСОБАЛ лигата

Македонскиот интернационалец, Дарко Димитриевски со три постигнати погодоци против Гранолјерс ја заоружи сезоната во АСОБАЛ лигата. Овие три погодоци нашиот повремен репрезентативец ги даде од седум обиди, а пак неговиот Блендио Синфин го загуби ова гостување со 36-29. Домаќините беа подобри, поквалитетни во двата периоди (21-16, 15-13), а најдобар