притисни ентер »

Пита со киви
Пита со киви

Пита со киви

Приготвување: Загрејте ја рерната на 180 степени. За подлогата: измешајте ги мелените бисквити и бадеми со шеќерот. Додајте го стопениот путер и мешајте додека трошките рамномерно да бидат обложени. Истурете ја смесата во калап за торта и со помош на чаша со рамно дно притискајте ја на дното и на страните за еднакво да се распореди. Печете ја 5 минути,