притисни ентер »

Маск: Привремено стопирано купувањето Твитер
Маск: Привремено стопирано купувањето Твитер

Маск: Привремено стопирано купувањето Твитер

Илон Маск објави дека разговорите за неговото преземање на „Twitter Inc.“ е „привремено прекинато, додека се чекаат детали за анализи кои сугерираат дека спам/лажните сметки всушност сочинуваат помалку од 5% од корисниците на социјалната мрежа “. Во својот твит, Маск укажува на студија објавена од социјалната мрежа претходно во мај, која покажува дека

Маска: Привремено стопирано купувањето Твитер

Маска: Привремено стопирано купувањето Твитер

Илон Маск објави дека разговорите за неговото преземање на „Twitter Inc.“ е „привремено прекинато, додека се чекаат детали за анализи кои сугерираат дека спам/лажните сметки всушност сочинуваат помалку од 5% од корисниците на социјалната мрежа “. Во својот твит, Маск укажува на студија објавена од социјалната мрежа претходно во мај, која покажува дека

Маск: Привремено стопирано преземањето на Твитер

Маск: Привремено стопирано преземањето на Твитер

Милијардерот, кој неодамна најави купување на популарната мрежа, сега објави дека ова купување е привремено стопирано. Илон Маск објави дека разговорите за неговото преземање на Twitter Inc. се „привремено прекинати, додека се чекаат детали за анализите кои сугерираат дека спам/лажните сметки всушност сочинуваат помалку од 5% од корисниците“ на социјалната

Маск: Привремено стопирано преземањето на Твитер

Маск: Привремено стопирано преземањето на Твитер

Милијардерот, кој неодамна најави купување на популарната мрежа, сега објави дека ова купување е привремено стопирано. Илон Маск објави дека разговорите за неговото преземање на Twitter Inc. се „привремено прекинати, додека се чекаат детали за анализите кои сугерираат дека спам/лажните сметки всушност сочинуваат помалку од 5% од корисниците“ на социјалната

Илон Маск го „притиска на пауза“ купувањето на Twitter

Илон Маск го „притиска на пауза“ купувањето на Twitter

Илон Маск изјави дека понудата за преземање на Twitter ја става на чекање. Сопственикот на SpaceX и Tesla Inc. понуди вртоглава цена од 44 милијарди американски долари за доминантна сопственост на социјалната мрежа Twitter. „Договорот околу преземање на Twitter е привремено ставен на чекање, за да видиме дали лажните профили навистина претставуваат

Илон Маск го стопираше купувањето на Твитер, за сега

Илон Маск го стопираше купувањето на Твитер, за сега

44 милијарди долари вредната зделка за купување Твитер е ставена на пауза откако Маск побарал од комапнијата да му ја дадат бројката спам сметки на платформата. Маск изјавил дека чека информација „што ќе ја потврди процената дека на спам / лажните профили на навистина отпаѓаат помалку од 5% од корисниците“. Процената на аналитичарите е дека Маск со

Илон Маск го стопира купувањето на Твитер, акциите веднаш паднаа

Илон Маск го стопира купувањето на Твитер, акциите веднаш паднаа

Илон Маск, утринава го изненади светот со дека договорот од 44 милијарди долари за купување на Твитер е ставен во мирување сѐ додека тој не добие потврда дека помалку од 5 отсто од профилите на оваа социјална мрежа се лажни сметки, како што тврделе од самиот Твитер пред продажбата, објави Гардијан. Маск во објавата ставил и линк од вест објавена од

Илон Маск: Преземањето на „Твитер“ е привремено паузирано

Илон Маск: Преземањето на „Твитер“ е привремено паузирано

Милионерот Илон Маск изјави дека неговото преземање на „Твитер“ привремено е паузирано. Објасни и зошто. „Договорот за преземање на ‘Твитер’ привремено е на чекање за да видиме дали лажните профили навистина претставуваат помалку од 5 отсто од корисниците“, рече Маск. За потсетување, на крајот на април Маск објави купување на „Твитер“ за 44 милијарди

Илон Маск го изненади светот: Милијардерот привремено го одложи купувањето на Твитер, а еве и која е причината

Илон Маск го изненади светот: Милијардерот привремено го одложи купувањето на Твитер, а еве и која е причината

Милијардерот Илон Маск денеска соопштил дека привремено го одложил купувањето на компанијата Твитер за 44 милијарди долари, додека не добие повеќе информации за тоа колку лажни или несакани профили има на таа социјална мрежа. Твитер на почетокот на овој месец проценил дека лажни или спам профили во првиот квартал имало помалку од 5 проценти од неговите