притисни ентер »

Јуниорките завршија на 21. место во Б Дивизија, падна и Косово
Јуниорките завршија на 21. место во Б Дивизија, падна и Косово

Јуниорките завршија на 21. место во Б Дивизија, падна и Косово

Македонската женска јуниорска репрезентација со шест порази и две победи го заврши Европското првенство Б Дивизија кое се одржува во Скопје. Избраничките на селекторот, Жаклина Стојановска во дуелите се најслабите селекции на ова натпреварување покажаа дека нијанса се подобри. По триумфот над Албанија, јуниорските денеска го совладаа и Косово со 65-86

Јуниорките завршија на 21. место во Б Дивизија, падна и Косово

Јуниорките завршија на 21. место во Б Дивизија, падна и Косово

Македонската женска јуниорска репрезентација со шест порази и две победи го заврши Европското првенство Б Дивизија кое се одржува во Скопје. Избраничките на селекторот, Жаклина Стојановска во дуелите се најслабите селекции на ова натпреварување покажаа дека нијанса се подобри. По триумфот над Албанија, јуниорските денеска го совладаа и Косово со 65-86

Јуниорите ни го обелуваат образот

Јуниорите ни го обелуваат образот

Иако не се на Европско првенство и уште се во фаза на подготвителни натпревари, репрезентативците до 18 години се единствените кои победуваат во овој период. Трет пат за неполна недела ја совладаа Бугарија, сега на турнир во Скопје на кој учествуваат уште Албанија и Косово. Во првото коло избраниците на Тони Симиќ славеа со 84:78, во вториот круг ќе

Северна Македонија домаќин на турнир во кошарка за јуниори

Северна Македонија домаќин на турнир во кошарка за јуниори

Северна Македонија ќе биде домаќин на подготвителен турнир во кошарка за јуниори на кој ќе учествуваат и репрезентациите на Албанија, Бугарија и Косово. Скопје, 12 јули 2019 (МИА) – Северна Македонија ќе биде домаќин на подготвителен турнир во кошарка за јуниори на кој ќе учествуваат и репрезентациите на Албанија, Бугарија и Косово. Селекторот на јуниорската