притисни ентер »

Легендарниот Валентино Роси ќе се проба во автомобилизмот
Легендарниот Валентино Роси ќе се проба во автомобилизмот

Легендарниот Валентино Роси ќе се проба во автомобилизмот

Легендарниот Мото ГП возач, Валентино Роси на крајот на минатата година се повлече од ова натпреварување во кое мина над 25 години. Но, тој нема да ги напушти адреналинските спортови и овој пат ќе биде на тие со четири тркала. Италијанецот ќе вози за ВРТ тимот во натпреварувањето ГТ Ворлд челинџ, кое што има десет трки низ Европа. -Возбуден сум што

Ништо од пензијата: Валентино Роси се враќа на патеката

Ништо од пензијата: Валентино Роси се враќа на патеката

Иако се чинеше дека во средината на ноември минатата година, Валентино Роси ја извозе својата последна трка со мотоцикли и се пензионирал – сепак се излажавме. Легендарниот „Доктор“ одлучи следната сезона да учествува во Светскиот ГТ шампионат, бидејќи потпиша договор со познатиот тим ВРТ Ауди. Роси ќе биде дел од тимот на Ауди за познатите трки на

Валентино по Мото ГП ќе се проба во автомобилизмот

Валентино по Мото ГП ќе се проба во автомобилизмот

Легендата на Мото ГП стави крај на неговата кариера, но сега ќе се проба на друго поле. Италијанецот нема да се повлече во целост и ќе се проба во автомобилизмот. Роси на социјалните мрежи потврди дека ќе соработува со екипата на ВРТ Ауди која се натпреварува во светскиот шампионат. Деветкратниот Мото ГП веќе возеше на тестирањето во Валенсија, а набрзо

Валентино Роси ги изненади сите, ќе се „проба“ во автомобилизмот

Валентино Роси ги изненади сите, ќе се „проба“ во автомобилизмот

Италијанската легенда Валентино Роси стави крај на својата мотоциклистичка кариера во Мото ГП и го напушти спортот. I’m very happy to announce that next year I will race for the team WRT in the Fanatec GT world challenge with a Audi R8 LMS.will be 10 races.I will race(among the others)in Imola,Misano and in the 24hours of Spa. Thanks to Vincent Vosse

Роси се збогува со Мото ГП, но потврди прва авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Роси се збогува со Мото ГП, но потврди прва авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Валентино Роси стави крај на својата успешна и долгогодишна Мото ГП кариера, но тоа не значи дека легендарниот „Доктор“ и дефинитивно заминува во пензија, за што добивме потврда и оваа вечер. Италијанскиот мотоциклист отсекогаш бил вљубеник и во мото трките на четири тркала, па сега конечно ќе му се оствари желбата и ќе биде дел од едно професионално

Роси се збогува со Мото ГП, но објави нова авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Роси се збогува со Мото ГП, но објави нова авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Валентино Роси стави крај на својата успешна и долгогодишна Мото ГП кариера, но тоа не значи дека легендарниот „Доктор“ и дефинитивно заминува во пензија, за што добивме потврда и оваа вечер. Италијанскиот мотоциклист отсекогаш бил вљубеник и во мото трките на четири тркала, па сега конечно ќе му се оствари желбата и ќе биде дел од едно професионално

Роси се збогува со Мото ГП, но објави нова авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Роси се збогува со Мото ГП, но објави нова авантура на четири тркала: Се гледаме на Имола, Мисано и Спа

Валентино Роси стави крај на својата успешна и долгогодишна Мото ГП кариера, но тоа не значи дека легендарниот „Доктор“ и дефинитивно заминува во пензија, за што добивме потврда и оваа вечер. Италијанскиот мотоциклист отсекогаш бил вљубеник и во мото трките на четири тркала, па сега конечно ќе му се оствари желбата и ќе биде дел од едно професионално

Роси ќе се натпреварува на четири тркала

Роси ќе се натпреварува на четири тркала

Валентино Роси, во четвртокот, ја официјализира соработката со „WRT Audi“, екипа која се натпреварува во „GT“ шампионатот. Роси, во 2022 година ќе вои на десет трки во издржливост и спринт за овој тим. Роси, кој пред два месеци стави крај на кариерата во Мото ГП, кариерата ќе ја продолжи возејќи на четири тркала. Тој ќе се натпреварува во европскиот

Роси ќе се натпреварува на четири тркала

Роси ќе се натпреварува на четири тркала

Валентино Роси, во четвртокот, ја официјализира соработката со „WRT Audi“, екипа која се натпреварува во „GT“ шампионатот. Роси, во 2022 година ќе вои на десет трки во издржливост и спринт за овој тим. Роси, кој пред два месеци стави крај на кариерата во Мото ГП, кариерата ќе ја продолжи возејќи на четири тркала. Тој ќе се натпреварува во европскиот