притисни ентер »

Казнети 78 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес
Казнети 78 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Казнети 78 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што санкционирани се 78 возачи, соопштија од МВР. Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање

77 возачи во Куманово се движеле со брзина поголема од пропишаната

77 возачи во Куманово се движеле со брзина поголема од пропишаната

МВР соопшти дека денеска од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Куманово спровеле засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи. -Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните

На територија на СВР Куманово 77 возачи возеле пребрзо

На територија на СВР Куманово 77 возачи возеле пребрзо

Полициски службеници од СВР Куманово денеска од 12 до 18 часот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи. Од МВР соопштија дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

За шест часа 82 возачи казнети за брзо возење во Скопје

За шест часа 82 возачи казнети за брзо возење во Скопје

Полициски службеници од СВР Скопје денеска од 12 до 18 часот спровеле засилена акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на Скопје, при што санкционирани се 82 возачи. Од МВР во денешното соопштение најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови

77 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

77 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

Денеска (21.07.) од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните

78 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

78 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Денеска (21.07.) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што санкционирани се 78 возачи. 30 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а тројца дури над 70 километри