притисни ентер »

Истражување: Кога вежбаат, жените се чувствуваат посекси
Истражување: Кога вежбаат, жените се чувствуваат посекси

Истражување: Кога вежбаат, жените се чувствуваат посекси

Вежбањето прави чуда за женското либидо. Здравиот начин на живот дополнет со физичка активност на нив влијае како афродизијак. Жените кои вежбаат побрзо се возбудуваат, полесно и почесто доживуваат интензивен оргазам, покажа истражување на Универзитетот Флорида. „Објаснувањето за ова е едноставно, вежбањето всушност ја подобрува целокупната циркулација,

Оваа навика ја зголемува желбата за секс кај жените

Оваа навика ја зголемува желбата за секс кај жените

Верувале или не, вежбањето ја зголемува желбата за секс кај жените, затоа што здравиот начин на живот на нив делува како афродизијак, велат експертите. Жените кои што вежбаат побрзо се возбудуваат, полесно и почесто доживуваат оргазам, покажало истражувањето од Универзитетот Флорида. „Вежбањето ја подобрува циркулацијата во организмот, па и во гениталната

Истражување: Што кога жените го сакаат партнерот, но не сакаат секс?

Истражување: Што кога жените го сакаат партнерот, но не сакаат секс?

Мое либидо – мој проблем, е често размислувањето на жените кои се задоволни во врската во која се наоѓаат, но сепак се чувствуваат виновни за намалената желба за секс, без разлика од која причина. Едно од најтешките прашања е ова: Дали мојата слаба сексуална желба значи дека нешто не е во ред со мојата врска? Додека проблемите со нашите сексуални животи,