притисни ентер »

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот
Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат – возрасната категорија до 18 години. На завршниот турнир кој се одигрува во скопската сала „Градски парк“ во првото полуфинале Партизан Мулти Шпед го победи Феникс со 77:58. Во второто полуфинале, МЗТ Скопје Аеродром

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат – возрасната категорија до 18 години. На завршниот турнир кој се одигрува во скопската сала „Градски парк“ во првото полуфинале Партизан Мулти Шпед го победи Феникс со 77:58. Во второто полуфинале, МЗТ Скопје Аеродром

Кошарка М18: МЗТ Скопје против Партизан МШ во борба за трофејот

Кошарка М18: МЗТ Скопје против Партизан МШ во борба за трофејот

Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат – возрасната категорија до 18 години. На завршниот турнир кој се одигрува во скопската сала „Градски парк“ во првото полуфинале Партизан Мулти Шпед го победи Феникс со 77:58. Во второто полуфинале, МЗТ Скопје Аеродром

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат - возрасната категорија до 18 години. Скопје, 17 мај 2019 (МИА) – Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат – возрасната категорија

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Кошарка М-18: Партизан и МЗТ Скопје во борба за трофејот

Јуниорите на Партизан Мулти Шпед и на МЗТ Скопје Аеродром ќе се борат за трофејот во финалето на македонскиот кошаркарски шампионат – возрасната категорија до 18 години. На завршниот турнир кој се одигрува во скопската сала „Градски парк“ во првото полуфинале Партизан Мулти Шпед го победи Феникс со 77:58. Во второто полуфинале, МЗТ Скопје Аеродром

СИМИЌ: За титулата ќе играат екипи со изедначен квалитет, нијансите ќе го решат победникот

СИМИЌ: За титулата ќе играат екипи со изедначен квалитет, нијансите ќе го решат победникот

Составот на Партизан Водно Санс, предводен од нашиот поранешен прославен кошаркар Тони Симиќ, очекувано се пласира во мечот за трофејот во младинската конкуренција до 18 години во нашата машка кошарка. Во полуфиналето беше совладана екипата на Феникс, а во финалето ќе се соочи со екипата на МЗТ Скопје Аеродром. Партизан Водно Санс беше лидер по регуларниот

Знаете ли зошто младинските мечеви собираат повеќе публика од прволигашките?

Знаете ли зошто младинските мечеви собираат повеќе публика од прволигашките?

фото: Александар Ристовски Младинскиот полуфинален ден, во категоријата до 18 години, на фајнал-фор турнирот што се игра во салата Градски парк, ја наполни централната трибина. Каде и да се играше овој турнир, салата ќе беше полна. На трибините доаѓаат родителите, пријателите, другарите, роднините, соперниците, тренерите, играчите, сегашни и поранешни,

Трите тенори на МЗТ, или на Работнички?

Трите тенори на МЗТ, или на Работнички?

фото: Александар Ристовски Ретко може да видиме толку наши ѕвезди од поранешните кошаркарски години, на едно место, ако не се соберат природно, за кошарката. Таков беше случајот на мечот меѓу МЗТ Скопје и Работнички, во полуфиналето до 18 години. Во салата Градски парк, на трибините, еден до друг беа Tони Симиќ, Тони Грнчаров и Огнен Стојановски, највозрасниот

Санс подобри од Феникс, во полуфиналето до 18 години

Санс подобри од Феникс, во полуфиналето до 18 години

Составот на Партизан Водно Санс, предводен од нашиот прославен поранешен кошаркар Тони Симиќ, победи во првото полуфинале на завршниот турнир во младинска конкуренција. Совладана беше екипата на Феникс предводена од селекторот на репрезентацијата до 16 години, Денис Дервишевиќ, со 77:58. Во финалето на фајнал-фор турнирот што се игра во Градски Парк,

Младите штркови ги прелетаа вечните ривали, ќе играат за титулата

Младите штркови ги прелетаа вечните ривали, ќе играат за титулата

фото: Александар Ристовски Екипата на тренерот Горан Крстевски го совлада Работнички со 78:69, во полуфиналното соочување на завршниот турнир во младинска конкуренција. Ова беше четврта меѓусебна победа за екипата од Аеродром, во средбите во текот на актуелната сезона, со што беше запечатена фаворитската улога. фото: Александар Ристовски Во финалето,