притисни ентер »

Рецепт за непечен колач со јагоди: Кремаст десерт што се прави за 15 минути
Рецепт за непечен колач со јагоди: Кремаст десерт што се прави за 15 минути

Рецепт за непечен колач со јагоди: Кремаст десерт што се прави за 15 минути

Рецепт за непечен колач со јагоди: Кремаст десерт што се прави за 15 минути К. А. Пред 4 минути Фото: Профимедиа Сезоната на јагоди започна, па време е за десерти со ова овошје, на кое тешко може да се одолее. Ако ви се јаде кремаст и сочен колач што ќе го направите „додека трепнете“, ви носиме рецепт за десерт со јагоди кој не се пече. За да го направите,

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Кремаст десерт со јагоди

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Кремаст десерт со јагоди

Потребно: 200гр крем сирење 70гр јогурт 70гр маскарпоне 30гр шеќер 1 ванилин шеќер 150гр јагоди 100гр мелени бисквити Подготовка: Крем сирењето, јогуртот, маскарпонето, шеќерот и ванилиниот шеќер рачно измешајте ги. Поделете ја смесата на два дела и во едниот ставете ги јагодите исечкани по желба. Во четири чаши распоредете ги подеднакво мелените бисквити,

Рецепт за непечена торта со јагоди: Брз кремаст десерт кој се прави за 15 минути

Рецепт за непечена торта со јагоди: Брз кремаст десерт кој се прави за 15 минути

Потребни се само 15 минути за да го направите овој рецепт, а потоа да имате само малку повеќе трпение за да се излади во фрижидер. Но, кога ќе го пробате, ќе сфатите дека вредеше да се чека. Состојки : 400 гр мелени бисквити 400 гр јагоди 125 гр путер 1 чаша сок од портокал 200 гр шлаг 2 чаши кисела павлака 200 гр шеќер во прав 3 дл кисела вода 2 кесички

Рецепт за непечен колач со јагоди: Брз, кремаст десерт кој е готов за 15 минути

Рецепт за непечен колач со јагоди: Брз, кремаст десерт кој е готов за 15 минути

Рецепт за непечен колач со јагоди: Брз, кремаст десерт кој е готов за 15 минути Оваа торта се подготвува брзо, освежува и е идеално уживање доколку имате ненадејни гости Сезоната на јагоди започна, па време е за десерти со ова овошје на кое тешко може да се одолее. Доколку сакате да јадете кремаста и сочна торта која ќе ја направите „додека трепнете“,

Десерт на денот: Колачиња со јагоди од 5 состојки

Десерт на денот: Колачиња со јагоди од 5 состојки

Вкусен и брз десерт за кој ви требаат само 5 намирници. Потребни состојки: -350 г јагоди, исечени на ленти -100 г шеќер -120 г брашно -450 мл павлака за шлаг -1/2 лажичка екстракт од ванила Начин на подготовка: Загрејте ја рерната на 220 степени. Јагодите измешајте ги со 30 г шеќер и оставете ги на страна. Брашното ставете го во голем сад и додадете