притисни ентер »

Ќерката на Седлоски го замени Вардар со Локомотива Загреб
Ќерката на Седлоски го замени Вардар со Локомотива Загреб

Ќерката на Седлоски го замени Вардар со Локомотива Загреб

Гоце Седлоски летово си замина од Вардар прифаќајќи ја понудата за да стане тренер на вториот тим на Динамо Загреб, што придонесе да дојде и до промена во кариерата на неговата ќерка Андреа. Оваа 17-годишна ракометарка го носеше дресот на Вардар и важи за голем потенцијал на бековската позиција, веќе беше повикана и на собирите на сениорската репрезентација,

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

Една од најталентираните македонски ракометарки, Андреа Седлоска својата кариера ја продолжува во Хрватска. Нашата репрезентативка потпиша за екипата на Локомотива, на 17 години ќе настапува за сениорскиот состав. Седлоска беше член на Вардар, има голем потенцијал и во иднина се очекува да биде еден од лидерите во „црвено-жолтиот“ дрес. Потписот за

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

Една од најталентираните македонски ракометарки, Андреа Седлоска својата кариера ја продолжува во Хрватска. Нашата репрезентативка потпиша за екипата на Локомотива, на 17 години ќе настапува за сениорскиот состав. Седлоска беше член на Вардар, има голем потенцијал и во иднина се очекува да биде еден од лидерите во „црвено-жолтиот“ дрес. Потписот за

Андреа Седлоска го напушти Вардар, се пресели во Локомотива Загреб

Андреа Седлоска го напушти Вардар, се пресели во Локомотива Загреб

Младата македонска ракометарка, Андреа Седлоска премина во редовите на Локомотива Загреб . 17-годишната ракометарка, која ги мина младинските селекции на Вардар, беше предводник на младиот колектив на „црвено-црните“. Седлоска игра на позицијата среден или лев бек, а денес беше потврдена како засилување на хрватскиот тим. „Во редовите на „локоси“ 

Седлоска се сели во Локомотива

Седлоска се сели во Локомотива

Македонската ракометарка, следната сезона ќе  носи дрес на хрватска екипа. Македонската ракометарка, Андреа Седлоска (17) која има и репрезентативно педигре, а игра на позиција лев бек, следната сезона ќе настапува во шампионатот на Хрватска. Седумнаесетгодишната Седлоска која беше играч на Вардар, се сели во екипата на Локомотива, тим што со години

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

На 17 години ќе игра за сениорски тим: Седлоска потпиша за Локомотива Загреб

Една од најталентираните македонски ракометарки, Андреа Седлоска својата кариера ја продолжува во Хрватска. Нашата репрезентативка потпиша за екипата на Локомотива, на 17 години ќе настапува за сениорскиот состав. Седлоска беше член на Вардар, има голем потенцијал и во иднина се очекува да биде еден од лидерите во „црвено-жолтиот“ дрес. Потписот за