притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ: Толоманоски е веднаш разрешен
ВМРО-ДПМНЕ: Толоманоски е веднаш разрешен

ВМРО-ДПМНЕ: Толоманоски е веднаш разрешен

Александар Толоманоски по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет Пештани во Охрид. Тој во најитен рок ќе биде и исклучен од партијата. Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од директорката на училиштето каде Толоманоски работел ќе побара поведување на дисциплинска

ВМРО-ДПМНЕ ќе го исклучи од партијата Толомановски, кој беше фатен со дрога во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ ќе го исклучи од партијата Толомановски, кој беше фатен со дрога во Охрид

Александар Толоманоски по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет Пештани во Охрид и во најитен рок ќе биде исклучен од партијата, соопштија од ВМРО ДПМНЕ, откако претходно СДСМ на прес-конференција обвини дека лице блиско до Христијан Мицкоски и градоначалникот Пецаков било

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Пештани фатен со кокаин

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Пештани фатен со кокаин

Претседателот на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Пештани, Александар Толоманоски, е фатен со кокаин од МВР во еден угостителски објект во Охрид, а партијата го разреши од функцијата, а многу брзо, како што најавија, и ќе го исклучат. СДСМ на прес-конференција обвини дека лице блиско до Христијан Мицкоски и градоначалникот Кирил Пецаков било фатено

ВМРО-ДПМНЕ: Толоманоски по пријавата веднаш е разрешен, ќе биде исклучен и од партијата

ВМРО-ДПМНЕ: Толоманоски по пријавата веднаш е разрешен, ќе биде исклучен и од партијата

реклама ВМРО-ДПМНЕ потрврди дека бил фатен нивен член и претседател на месниот комитет Пештани со дрога, и потврдијда дека е разрешен од функцијата, најавувајќи дека ќе биде исклучен од партијата. „Александар Толоманоски по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет Пештани во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Функционерите и структурите на СДСМ и околу Димитар Ковачевски се во криминална коалиција со наркобандите во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Функционерите и структурите на СДСМ и околу Димитар Ковачевски се во криминална коалиција со наркобандите во Македонија

Охрид, 10. декември 2023 (ОХРИДПРЕС) – По реакцијата на централата од Скопје, со став по последниот допис до медиумите на ОО на СДСМ од Охрид излегоа и од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Функционерите и структурите на СДСМ и околу Димитар Ковачевски се во криминална коалиција со наркобандите во Македонија и се посветени само на тоа каде да дозволат и

ВМРО-ДПМНЕ ќе го исклучи од партијата Толомановски, кој беше фатен со дрога во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ ќе го исклучи од партијата Толомановски, кој беше фатен со дрога во Охрид

Александар Толоманоски по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет Пештани во Охрид, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Тој во најитен рок ќе биде и исклучен од партијата. „Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од директорката на училиштето каде Толоманоски работел ќе побара поведување