притисни ентер »

Ким Кардашијан ги ископирала СИТЕ изданија на Наоми Кемпбел од 90-тите. На која и стојат подобро?
Ким Кардашијан ги ископирала СИТЕ изданија на Наоми Кемпбел од 90-тите. На која и стојат подобро?

Ким Кардашијан ги ископирала СИТЕ изданија на Наоми Кемпбел од 90-тите. На која и стојат подобро?

Изгледа дека познатата старлета повеќе нема идеи, па решила да побара инспирација во стилот на Наоми Кемпбел. Кога некој менува толку многу облеки и комбинации на неделно ниво како Ким Кардашијан, лесно е да останете без идеја. Според последните модни изданија можеме да заклучиме дека и се допаѓаат моделите кои ги носеше во 90-тите години од минатиот

Ким Кардашијан апсолутно секое издание го ископирала на Наоми Кембел

Ким Кардашијан апсолутно секое издание го ископирала на Наоми Кембел

Изгледа дека атрактивната старлета веќе нема идеи за облекување... Така Ким Кардашијан побарала инспирација од суперманекенката Наоми Кембел, која веќе не е толку активна поради пензионирањето, но се уште снима многу реклами за најмоќните брендови во светот. Доколку сакате доказ за повеќе изданија, кликнете на овој линк .

Ким негира, но фотографиите не лажат: Старлетата ја ископира Наоми Кембел

Ким негира, но фотографиите не лажат: Старлетата ја ископира Наоми Кембел

Земајќи предвид дека многумина ја сметаат за своја модна икона, изненадува фактот дека на атрактивната старлета Ким Кардашијан и’ снемало идеи за стајлинг, па инспирацијата ја пронашла во славната Наоми Кембел , „оживувајќи“ неколку изданија кои сексапилната „пантерка“ ги носеше на модната писта, но и надвор од неа. Имено, на популарниот инстаграм-профил

Ким се обидува да ја копира Наоми

Ким се обидува да ја копира Наоми

...Ама само се обидува. На инстаграм профилот што ги „лови" дизајнерските копии, „Diet Prada", се појавија и фотографии на кои се прикажани Ким Кардашијан и Наоми Кембел, облечени речиси идентично. Но, не е во прашање само еден пример, туку апсурдот е што во повеќе наврати, Ким се обидува да го копира тоа што Наоми претходно го носела на писта или