притисни ентер »

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот
Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

НБА лигата објави дека на местото на повредениот Демијан Лилард на Ол-стар викендот во Чикаго ќе настапи играчот на Финикс Санс, Девин Букер. Бекот на Финикс ќе го заземе местото на лилард и на Ол стар натпреварот и на натпреварот во шутирање на тројки. Повикот за вториот натпревар го отвори прашањето дали НБА згрешија што на натпреварот во шутирање

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

НБА лигата објави дека на местото на повредениот Демијан Лилард на Ол-стар викендот во Чикаго ќе настапи играчот на Финикс Санс, Девин Букер. Бекот на Финикс ќе го заземе местото на лилард и на Ол стар натпреварот и на натпреварот во шутирање на тројки. Повикот за вториот натпревар го отвори прашањето дали НБА згрешија што на натпреварот во шутирање

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

Богдановиќ: Повеќе ми значи поддршката отколу нивниот смрдлив повик за Ол стар викендот

НБА лигата објави дека на местото на повредениот Демијан Лилард на Ол-стар викендот во Чикаго ќе настапи играчот на Финикс Санс, Девин Букер. Бекот на Финикс ќе го заземе местото на лилард и на Ол стар натпреварот и на натпреварот во шутирање на тројки. Повикот за вториот натпревар го отвори прашањето дали НБА згрешија што на натпреварот во шутирање

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

– Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар“ натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер. Бекот на Портланд испадна од судирот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик. Лилард, исто така,

ОФИЦИЈАЛНО: Букер ќе го замени Лилард во тимот на Леброн

ОФИЦИЈАЛНО: Букер ќе го замени Лилард во тимот на Леброн

Дејмиан Лилард се повреди на дуелот со Мемфис и официјално го откажа учеството на „Ол-стар“ викендот. Ѕвездата на Портланд беше избран во тимот на Леброн Џејмс, а требаше да шутира тројки во саботната егзибиција. НБА лигата беше приморана да најде замена за него и истата ја најде во Феникс. Се работи за најдобриот стрелец на Санси, Девин Букер. Неговото

Букер го менува Лилард на „Ол стар” натпреварот

Букер го менува Лилард на „Ол стар” натпреварот

Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар” натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер. Бекот на Портланд нема да настапи на спектаклот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик. Лилард,

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар“ натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер. Бекот на Портланд испадна од судирот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик. Лилард, исто така,

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар“ натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер. Бекот на Портланд испадна од судирот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик. Лилард, исто така,

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар“ натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер. Бекот на Портланд испадна од судирот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик. Лилард, исто така,

Ѕвездата на Феникс ќе го менува Лилард на Ол-стар викендот во Чикаго

Ѕвездата на Феникс ќе го менува Лилард на Ол-стар викендот во Чикаго

Најголемата ѕвезда на Портланд Трејл Блејзерс, Демијен Лилард се повреди на мечот против Мемфис Гризлис и поради тоа мораше да го откаже своето учество на Ол-стар викендот во Чикаго. Лилард требаше да игра на мечот на ѕвездите меѓу тимот Јанис и тимот Леброн како и да учествува на натпреварот во шутирање тројки. Неговото место ќе го замени најдобриот