притисни ентер »

МЗТ е недопирлив за бугарските клубови
МЗТ е недопирлив за бугарските клубови

МЗТ е недопирлив за бугарските клубови

Втора победа по ред во пресрет на новата сезона за македонскиот првак МЗТ Скопје, овојпат во првата од двете пресметки на домашен терен против бугарскиот тим Рилски спортист со 82-65 (30-14, 21-19, 14-18, 17-14). Марко Баковиќ средбата ја заврши со 16 поени и седум скока, Душан Танасковиќ реализира 15 поени, Бојан Крстевски постигна 11, а Марко Миловановиќ

МЗТ Скопје славеше на првиот тест против Рилски Спортист

МЗТ Скопје славеше на првиот тест против Рилски Спортист

Кошаркарите на МЗТ Скопје славеа над Рилски Спортист со 82-65 во првиот од двата предвидени меча со овој противник. „Металците“ беа подобри од три од четирите четвртини (30-14, 21-19, 14-18, 17-14) и заслужено дојдоа до вториот триумф во овој подготвителен период. Најефикасен беше Баковиќ со 16 поени на кои придаде 7 скока, Танасковиќ реализираше 15

„Штрковите“ ја добија првата контрола против Рилски спортист

„Штрковите“ ја добија првата контрола против Рилски спортист

Кошаркарите на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром ја остварија и втора победа по ред во пресрет на новата сезона. Овој пат во првата од двете пресметки на домашен терен против бугарскиот тим Рилски спортист, „штрковите“ славеа со 82-65 (30-14, 21-19, 14-18, 17-14). Марко Баковиќ средбата ја заврши со 16 поени и седум скока, Душан Танасковиќ реализира