притисни ентер »

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеи
Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеи

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеи

Вечерва во рамките на осминафиналето на Лигата на шампионите ќе играат Лацио и Баерн. Тренерот на италијанската екипа Симоне Инзаги изјави дека речиси е невозможно да се игра против актуелниот европски и светски шампион Баерн Минхен но и дека неговата екипа ќе се потруди да остане во елитната клупска лига. „ Баерн стана клупски шампион, одиграа нерешено

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги ги сподели своите очекувања за првиот дуел од осминафиналната пресметка со Баерн Минхен во Лигата на шампионите. – Овој натпревар е кулминација на петгодишната работа со овој прекрасен тим. Ќе се обидеме да го покажеме нашиот најдобар фудбал и да уживаме во него. Баерн ја освои Лигата на шампионите, а потоа и Светското

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги ги сподели своите очекувања за првиот дуел од осминафиналната пресметка со Баерн Минхен во Лигата на шампионите. – Овој натпревар е кулминација на петгодишната работа со овој прекрасен тим. Ќе се обидеме да го покажеме нашиот најдобар фудбал и да уживаме во него. Баерн ја освои Лигата на шампионите, а потоа и Светското

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеја

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеја

Вечерва во рамките на осминафиналето на Лигата на шампионите ќе играат Лацио и Баерн. Тренерот на италијанската екипа Симоне Инзаги изјави дека речиси е невозможно да се игра против актуелниот европски и светски шампион Баерн Минхен но и дека неговата екипа ќе се потруди да остане во елитната клупска лига. „ Баерн стана клупски шампион, одиграа нерешено

Инзаги: Против Баерн ќе биде кулминацијата на петгодишната работа со прекрасен тим

Инзаги: Против Баерн ќе биде кулминацијата на петгодишната работа со прекрасен тим

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги ги сподели своите очекувања за првиот дуел од осминафиналната пресметка со Баерн Минхен во Лигата на шампионите. – Овој натпревар е кулминација на петгодишната работа со овој прекрасен тим. Ќе се обидеме да го покажеме нашиот најдобар фудбал и да уживаме во него. Баерн ја освои Лигата на шампионите, а потоа и Светското

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги ги сподели своите очекувања за првиот дуел од осминафиналната пресметка со Баерн Минхен во Лигата на шампионите. – Овој натпревар е кулминација на петгодишната работа со овој прекрасен тим. Ќе се обидеме да го покажеме нашиот најдобар фудбал и да уживаме во него. Баерн ја освои Лигата на шампионите, а потоа и Светското

Симоне Инзаги во пресрет на првиот меч: Против Баерн е невозможно да се игра

Симоне Инзаги во пресрет на првиот меч: Против Баерн е невозможно да се игра

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги, изјави денеска дека против актуелниот европски шампион Баерн Минхен е речиси невозможно да се игра, но дека неговата екипа во престојниот двомеч во Лигата на шампионите ќе направи се што е потребно за да остане во игра. „Баерн стана клупски светски шампион, одиграа нерешено и загубија во последните два натпревари,

Инзаги: Се плашам да не го разбудиме ѕверот во Баерн, мора да внимаваме

Инзаги: Се плашам да не го разбудиме ѕверот во Баерн, мора да внимаваме

По долго време, Лацио игра елиминациски натпревар во Лигата на шампионите, а противникот е неверојатно добар и квалитетен. Станува збор за европски шампион Баерн Минхен, тим кој предизвикува страв и терпет кај противниците. Симоне Инзаги, тренерот на Лацио, вели дека Баерн е неверојатно добар и речиси непогрешлив тим, па доколку сакате да остварите

Инзаги: Невозможно е да се надигра Баерн

Инзаги: Невозможно е да се надигра Баерн

Тренерот на Лацио, Симеоне Инзаги изјави дека е невозможно да се надигра Баерн Минхен, но сепак смета дека неговиот тим е способен да приреди изненадување. Утре Лацио ќе го пречека европскиот шампион во 1/8 финалето од Лигата на шампиони. „Скоро невозможно е да го надиграш Баерн, но и претхондо сме биле аутсајдери па сме приредиле изненадување. Веќе

Во Рим со нетрпение го чекаат мечот против „ранетиот“ Баерн Минхен

Во Рим со нетрпение го чекаат мечот против „ранетиот“ Баерн Минхен

Лацио го пречекува Баерн Минхен следната недела на домашен терен во рамките на осминафиналето во Лигата на шампионите. Со оглед на тоа дека Баерн Минхен последните две кола не победи во Бундеслигата, во Лацио се надеваат дека таа мини криза во таборот на Баерн ќе потрае. Српскиот интернационалец и играч на Лацио, Сергеј Милинковиќ Савиќ, потенцира