притисни ентер »

Ѓоковиќ тренира во Шпанија, на пауза оди на шопинг
Ѓоковиќ тренира во Шпанија, на пауза оди на шопинг

Ѓоковиќ тренира во Шпанија, на пауза оди на шопинг

Шпанија -Светскиот тениски ас број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ, по прележаниот Ковид-19 со сопругата, продолжува со тренинзите во Шпанија. Виден е во лежерен шопинг со своите пријатели во Кадиз. Изгледа опуштено, по скандалот како организатор на тенискиот турнир „Адриа тур“ во Задар каде се заразија од корона повеќе тенисери. Новак тренира во Марбеља

Ѓоковиќ е ЕДИНСТВЕН во едно нешто – донира во три земји во борбата со ковид-19

Ѓоковиќ е ЕДИНСТВЕН во едно нешто – донира во три земји во борбата со ковид-19

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за време на кризата со ковид-19 ја покажа својата голема страна, иако беше на големо критикуван поради организацијата на турнирот „Адрија Тур“ каде се појавија заразени со опасниот вирус. Сепак, Ѓоковиќ имаше добра намера, тоа е да им помогне на спортистите кои во тој период беа без никаква заработка. Уште еден податок

ЃОКОВИЌ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО:Тој е единствен од топ тенисерите кој донираше за Ковид-19 во три различни земји! Каде се Федерер и Рафа?

ЃОКОВИЌ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО:Тој е единствен од топ тенисерите кој донираше за Ковид-19 во три различни земји! Каде се Федерер и Рафа?

Новак Ѓоковиќ е феномен на но и надвор од теренот, што го докажува повеќе од една деценија. Најдобриот тенисер на планетата е единствениот играч кој помогна во три различни земји за време на пандемијата на коронавирус. Српскиот тенисер е единствениот човек од светот на спортот кој во овие тестирани времиња придонесуваше за средства во Србија, Италија

Ѓоковиќ е единствениот спортист кој донираше средства во три различни држави

Ѓоковиќ е единствениот спортист кој донираше средства во три различни држави

Многу светски личности помагаа изминатите месеци околу пандемијата од КОВИД-19, но убедливо како најхумана личност се истакна Новак Ѓоковиќ. #USOpen Spanish press: " Novak Djokovic @DjokerNole is the only professional athlete, so far, to have made three separate donations to fight COVID19 in three different countries: Serbia, Spain and Italy" REAL

Ѓоковиќ е единствен спортист кој донирал пари во три земји за време на пандемијата

Ѓоковиќ е единствен спортист кој донирал пари во три земји за време на пандемијата

Многу светски личности помагаа со разни донации, но посебно се истакна најдобриот тенисер на светот. Имено, Новак Ѓоковиќ е единствениот спортист кој донирал финансиски средства во време кога светот е погоден од пандемијата на коронавирусот. Ѓоковиќ имаше милионски донации во Србија, во Италија и во Шпанија, а како лидер на Советот на тенисерите презеде