притисни ентер »

Докторите на Реал се воодушевени од Јовиќ: Овој човек е како плакар!
Докторите на Реал се воодушевени од Јовиќ: Овој човек е како плакар!

Докторите на Реал се воодушевени од Јовиќ: Овој човек е како плакар!

Младиот српски напаѓач Лука Јовиќ со Реал Мадрид потпиша шестгодишен договор, а потоа беше претставен пред новинарите и навивачите. Пред потписот на договор 21-годишниот фудаблер имаше медицински прегледи во медицинскиот центар, а докторите на Реал останале воодушевени. „Медицинскиот персонал на Реал Мадрид бил воодушевен од физичката состојба на Лука

Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид

Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид

Лука Јовиќ вчера го имаше најсреќниот ден во својот живот, бидејќи му беше исполнет животниот сон со промоцијата која ја доживеа на „Сантијаго Бернабеу“ во друштво на своите најблиски, но секако и во она на претседателот Флорентино Перез. Првиот човек на Реал испрати мало предупредување до октровението на сезоната во Бундеслигата, но исто така при

Докторите на Реал се воодушевени од Јовиќ: Овој човек е како плакар!

Докторите на Реал се воодушевени од Јовиќ: Овој човек е како плакар!

Младиот српски напаѓач Лука Јовиќ со Реал Мадрид потпиша шестгодишен договор, а потоа беше претставен пред новинарите и навивачите. Пред потписот на договор 21-годишниот фудаблер имаше медицински прегледи во медицинскиот центар, а докторите на Реал останале воодушевени. „Медицинскиот персонал на Реал Мадрид бил воодушевен од физичката состојба на Лука

Јовиќ ги воодушевил докторите во Мадрид: Тој е како плакар!

Јовиќ ги воодушевил докторите во Мадрид: Тој е како плакар!

Лука Јовиќ вчера стана нов член на Реал Мадрид. Младиот српски напаѓач со „кралевите“ потпиша договор на шест години, а потоа беше претставен пред новинарите и навивачите. „Јас сум најсреќниот човек на светот. Убеден сум дека донесов вистинска одлука и се надевам дека ќе му помогнам на Реал да освои уште многу титули“, изјави Јовиќ. Пред потписот со

Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид

Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид

Лука Јовиќ вчера го имаше најсреќниот ден во својот живот, бидејќи му беше исполнет животниот сон со промоцијата која ја доживеа на „Сантијаго Бернабеу“ во друштво на своите најблиски, но секако и во она на претседателот Флорентино Перез. Првиот човек на Реал испрати мало предупредување до октровението на сезоната во Бундеслигата, но исто така при

Перез испрати едно предупредување до Јовиќ на официјалната промоција

Перез испрати едно предупредување до Јовиќ на официјалната промоција

Реал Мадрид ова попладне и официјално го претстави Лука Јовиќ како звучно летно засилување во тимот, а покрај првата изјава која ја даде суперталентираниот српски напаѓач од кого многу се очекува, свое обраќање имаше и Флорентино Перез кој направи овој фудбалер да пристигне на „Бернабеу“. Претседателот на Реал во официјалниот говор пред присутните

Јовиќ промовиран на Бернабеу: Како дете спиев во дресот на Реал, сега сум најсреќното момче во светот

Јовиќ промовиран на Бернабеу: Како дете спиев во дресот на Реал, сега сум најсреќното момче во светот

Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ како ново засилување, напаѓачот за прв пат истрча на Сантијаго Бернабеу и разговараше со медиумите. Младиот напаѓач го сврте вниманието на гигантите ширум Европа со одличните партии оваа сезона. Пред неколку месеци често се говореше дека Барселона сака да го донесе Лука Јовиќ како наследник на Луис Суарез, но Србинот

Реал Мадрид го престави Лука Јовиќ

Реал Мадрид го престави Лука Јовиќ

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ од денеска и официјално е нов член на европскиот фудбалски гигант Реал Мадрид. Јовиќ за трансфер вреден 60 милиони евра од Ајнтрахт Франкфурт летово премина во редовите на кралскиот клуб од Мадрид со што стана најплатениот фудбалер од екс Југославија во историјата. Младиот Јовиќ синоќа со приватен авион стигна во Мадрид

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт. – Јас сум најсреќното дете во светот, кое има потпишано договор со овој голем клуб. Ќе сторам сé за да му помогнам

Бизарен пропуст: Зарем Реал очекуваше Србинот Јовиќ да знае шпански?

Бизарен пропуст: Зарем Реал очекуваше Србинот Јовиќ да знае шпански?

Денес во Мадрид беше преставен српскиот напаѓач Лука Јовиќ, а на самиот почеток се случи една малку чудна ситуација. Јовиќ во Реал пристигнува од редовите на Ајнтрахт. Претходно го носеше дресот на Бенфика и Црвена Звезда. Од некоја причина во Реал можеби очекуваа тој да знае да зборува шпански, па на денешното излегување пред медиумите видовме една