притисни ентер »

Сензација: Мексико им одржа лекција по кошарка на САД
Сензација: Мексико им одржа лекција по кошарка на САД

Сензација: Мексико им одржа лекција по кошарка на САД

Кошаркарската репрезентација на Мексико запиша сензационална победа над фаворитот САД со 97:88, во рамки на квалификациите за Светското првенство во 2023 година. Селекцијата на САД во овие квалификации игра без своие најдобри кошаркарски ѕвезди, но и покрај тоа, ретко кој веруваше дека може да дојде до сензација. Сега, по две одиграни кола, Мексико

Мексико повторно ги порази САД

Мексико повторно ги порази САД

Мексико ја порази репрезентација на САД 97:88 во квалификациите за пласман на Светското првенство. Ова е трета победа на Мексиканците во дуелите со САД во последните три години. Третата четвртина го реши победникот. Мексико убедливо ја доби со 31:12. Најдобра на теренот беше Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, Габриел Џирон постигна 19, а Пол Стол забележа

Сензација во квалификациите: Мексико му одржа лекција по кошарка на САД

Сензација во квалификациите: Мексико му одржа лекција по кошарка на САД

Кошаркарската репрезентација на Мексико запиша сензационална победа над фаворитот САД со 97:88, во рамки на квалификациите за Светското првенство во 2023 година. Селекцијата на САД во овие квалификации игра без своие најдобри кошаркарски ѕвезди, но и покрај тоа, ретко кој веруваше дека може да дојде до сензација. Сега, по две одиграни кола, Мексико

Мексико повторно ги порази САД

Мексико повторно ги порази САД

Мексико ја порази репрезентација на САД 97:88 во квалификациите за пласман на Светското првенство. Ова е трета победа на Мексиканците во дуелите со САД во последните три години. Третата четвртина го реши победникот. Мексико убедливо ја доби со 31:12. Најдобра на теренот беше Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, Габриел Џирон постигна 19, а Пол Стол забележа

Мексико повторно ги порази САД

Мексико повторно ги порази САД

Мексико ја порази репрезентација на САД 97:88 во квалификациите за пласман на Светското првенство. Ова е трета победа на Мексиканците во дуелите со САД во последните три години. Третата четвртина го реши победникот. Мексико убедливо ја доби со 31:12. Најдобра на теренот беше Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, Габриел Џирон постигна 19, а Пол Стол забележа

Мексико ги шокираше Американците во квалификациите за СП

Мексико ги шокираше Американците во квалификациите за СП

Кошаркарската репрезентација на САД доживеа непријатност во квалификациите  за Светското првенство (СП), откако Мексико ги совлада со 97-88 во второто коло. Во екипата на САД немаше ѕвезди од НБА-лигата, туку најголем дел беа млади кошаркари, но имаше и поискусни кои повеќе немаат место во најсилната кошаркарска лига. Третата четвртина го реши мечот,

Мексико повторно ги порази САД

Мексико повторно ги порази САД

Мексико ја порази репрезентација на САД 97:88 во квалификациите за пласман на Светското првенство. Ова е трета победа на Мексиканците во дуелите со САД во последните три години. Третата четвртина го реши победникот. Мексико убедливо ја доби со 31:12. Најдобра на теренот беше Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, Габриел Џирон постигна 19, а Пол Стол забележа

Сензација: Мексико го совлада САД во квалификациите за СП 2023

Сензација: Мексико го совлада САД во квалификациите за СП 2023

Сензација: Мексико го совлада САД во квалификациите за СП 2023 З.С. Пред 31 секунда Изненадувачки пораз на репрезентацијата на САД/ фото: fiba.basketball Кошаркарската репрезентација на Мексико приреди вистинска сензација со победата од 97:88 над САД во квалификациите за Светското првенство 2023 година. Интересно е што ова е втора победа на Мексиканите

Сензација во кошаркарските квалификации за СП: Американците загубија од Мексико

Сензација во кошаркарските квалификации за СП: Американците загубија од Мексико

Репрезентацијата на САД во кошарка доживеа пораз во квалификациите за СП. По тешката победа над Куба, кошаркарите на САД беа поразени од Мексико со 88:97. Сепак, во составот на Американците нема ниту еден кошаркар од НБА лигата, а најзвучно име е Ајзеја Томас, поранешниот НБА играч кој сега не е дел од најквалитетната лига во Светот. САД одлично го