притисни ентер »

Ајакс потврди: Пет великани се заинтересирани за Зијеч
Ајакс потврди: Пет великани се заинтересирани за Зијеч

Ајакс потврди: Пет великани се заинтересирани за Зијеч

Еден од најдобрите фудбалери на Ајакс сезонава, Мароканецот Хаким Зијеч ќе го напушти тимот од „Јохан Кројф“ арената, потврдија од клубот. 26-годишниот крилен фудбалер е на радарот на премиерлигашите Манчестер Јунајтед, Арсенал и Ливерпул, а за него се заинтересирани и двата најдобри тима од Германија, Баерн Минхен и Борусија Дортмунд. Најголем фаворит

Ајакс потврди дека си заминува и Зијеш, четири фудбалски великани „гризат“ за феноменалниот напаѓач

Ајакс потврди дека си заминува и Зијеш, четири фудбалски великани „гризат“ за феноменалниот напаѓач

Ајакс одработи сензационала сезона во која успеа да ја освои двојната круна во Холандија, а малку фалеше брилијантната кампања да биде заокружена и со големото финале во Лигата на шампионите, сон кој остана недостижен за избраниците на Тен Хаг во последните секунди од полуфиналето со Тотенхем. Тимот од Амстердам во изминативе неколку месеци ги придоби

Ајакс потврди: Зијех на чекор од голем трансфер

Ајакс потврди: Зијех на чекор од голем трансфер

Неколку фудбалери на Ајакс ја воодушевија фудбалска Европа оваа сезона, а еден од нив сигурно е и Хаким Зијех. 26-годишниот Мароканец оваа сезона постигна 21 гола и запиша 24 асистенции, но последните информации се дека на лето сигурно ќе го напушти Ајакс. Меѓу заинтересните клубови се Манчестер Јунајтед, Арсенал, Ливерпул, Баерн Минхен и Борусија

Од Ајакс потврдија дека уште една ѕвезда ќе си замине од клубот, големите екипи на готовс

Од Ајакс потврдија дека уште една ѕвезда ќе си замине од клубот, големите екипи на готовс

Спортскиот директор на Ајакс, Марк Овермарс потврди дека Хаким Зијеш ќе си замине од клубот ова лето, само не се знае во кој тим. Мароканецот одигра одлична сезона, како и целиот тим на Ајакс, па токму затоа е посакувана мета на неколку големи гиганти. 26 годишниот фудбалер постигна 21 погодок и запиша 24 асистенции во тимот на Ерик тен Хаг кој ги

Од Ајакс потврдија: Зијех си заминува

Од Ајакс потврдија: Зијех си заминува

По се изгледа нема да гледаме ништо од овој Ајакс следната сезона. Френк де Јонг е веќе во Барселона, Матијас де Лихт ќе го следни неговиот пример и ќе се пресели во Каталонија, голем е и интересот и за Дени ван де Бек, и за Душан Тадиќ, а сигурно е дека и Хаким Зијех ќе го напушти Амстердам. Дека тој си заминува потврди поранешниот легендарен фудбалер

Лисандро Мартинез ќе биде новиот играч на Ајакс

Лисандро Мартинез ќе биде новиот играч на Ајакс

Првакот на Холандија, Ајакс, позади себе има фантастична сезона. Под водство на Ерик Тен Хаг, тимот на Ајакс ја освоија титулата за првак на Холандија, Холандскиот Куп, а „секунди“ ги делеа од прагот на финале на Лигата на Шампионите. Екипа на Ајакс ги побара симпатиите на сите љубители на фудбалот ширум Европа, а голем број на фудбалери од овој тим

Од Ајакс не чекаа многу и ја договорија замената за Матијс Де Лихт

Од Ајакс не чекаа многу и ја договорија замената за Матијс Де Лихт

Екипата на Ајакс вчера со голема прослава ја заокружи феноменалната сезона во која стигнаа до титулата во Холандија и беа на чекор до пласман во големото финале од Лигата на шампионите. Одличните настапи во дресот на холандскиот клуб не поминаа незабележани, па така Френки Де Јонг веќе стави потпис на договор со Барселона, а истото се очекува да го

Де Лихт: Не знам дали ќе одам во Барселона

Де Лихт: Не знам дали ќе одам во Барселона

Дефанзвецот на Ајакс, Матаис де Лихт, во голема мера ги потврди извештаите од последниве часови, дека неговиот трансфер во Барселона сѐ уште не е реалност. До неодамна се сметаше дека тој сигурно оди на „Камп Ноу“, заедно со соиграчот Френки де Јонг, но сега изгледа тоа не е толку сигурно. – Не е време да зборуваме за мојата иднина. Не знам дали ќе

Де Лихт: Неизвесно е дали ќе одам во Барселона

Де Лихт: Неизвесно е дали ќе одам во Барселона

Дефанзивецот на Ајакс, Матаис де Лихт, во голема мера ги потврди извештаите од последниве часови, дека неговиот трансфер во Барселона сѐ уште не е реалност. До неодамна се сметаше дека тој сигурно оди на „Камп Ноу“, заедно со соиграчот Френки де Јонг, но сега изгледа тоа не е толку сигурно. – Не е време да зборуваме за мојата иднина. Не знам дали

Де Лихт: Не знам дали ќе одам во Барселона

Де Лихт: Не знам дали ќе одам во Барселона

Дефанзвецот на Ајакс, Матаис де Лихт, во голема мера ги потврди извештаите од последниве часови, дека неговиот трансфер во Барселона сѐ уште не е реалност. До неодамна се сметаше дека тој сигурно оди на „Камп Ноу“, заедно со соиграчот Френки де Јонг, но сега изгледа тоа не е толку сигурно. – Не е време да зборуваме за мојата иднина. Не знам дали ќе