притисни ентер »

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа
Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ доживеа сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност дека во неделата во утринските часови на автопатотот Бања Лука-Приједор центарот на нашиот клуб и на репрезентацијата на Србија, Огњен Кузмиќ

Боксерот ја опиша големата несреќа со кошаркарот на Црвена звезда

Боксерот ја опиша големата несреќа со кошаркарот на Црвена звезда

Утрово на патот кај Бања Лука се случи тешка сообраќајна несреќа во која тешко е повреден српскиот кошаркар Огнен Кузмиќ. Кошаркарот на Црвена звезда со своите пријатели се враќал од свадба и со својот автомобил се удрил во друг. Заедно со него бил и неговиот пријател, а во другиот автомобил бил боксерот Дражен Јањанин, во кој бил совозач. Се враќав

Леташе 200 метри, од поршето се слушаше гласна музика и дека некој КРКЉА! Сведочење на боксерот кој учествувал во стравичната несреќа

Леташе 200 метри, од поршето се слушаше гласна музика и дека некој КРКЉА! Сведочење на боксерот кој учествувал во стравичната несреќа

"Автомобилот одеднаш се створи пред нас, не знам со која брзина одеше". Среќа што кумот беше присебен, па сврте и удри во банкината. Ако тој директно нè удреше, прашање е дали ќе оставеме живи, на овој начин, останавме без лево тркало и вратата, а тој автомобил леташе уште 200 метри", рече боксерот од Приједор Дражан Јањанин за" Независне ". Тој бил

Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Боксерот Дражен Јањанин беше во автомобилот „БМВ“ кој се судри со „Порше-то“ во кое беше кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ/ Кошаркарот на Црвена звезда и српски репрезентативец, Огњен Кузмиќ,  е тешко повреден во сообраќајната несреќа која се случи сабајлевот на магистралниот пат Приједор – Бања Лука. Несреќата се случи кога возилото „Порше“

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Бања Лука, 14 јули 2019 (МИА) – Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ претрпе сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност дека во неделата во утринските часови на автопатотот Бања Лука-Приједор центарот на нашиот клуб и на репрезентацијата

Кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ во кома по тешка сообраќајна несреќа

Кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ во кома по тешка сообраќајна несреќа

Српскиот репрезентативец и член на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ е во индуцирана кома откако заработил повреди на главата и градниот кош во тешка сообраќајна несреќа. Како што пренесуваат медиумите, тешката сообраќајна незгода се случила во раните утрински часови во близина на Бања Лука кога Огњен Кузмиќ со својот автомобил Порше се судрил со возило

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Огнен Кузмиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на Бања Лука. Заради тешките повреди, тој со хеликоптер е итно пренесен во Ургентниот центар во Белград, а лекарите се борат за неговиот живот. Српскиот кошаркар е во кома, а во сударот се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош и ги скршил

Српскиот кошаркар Кузмиќ тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Српскиот кошаркар Кузмиќ тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Огнен Кузмиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на Бања Лука. Заради тешките повреди, тој со хеликоптер е итно пренесен во Ургентниот центар во Белград, а лекарите се борат за неговиот живот. Српскиот кошаркар е во кома, а во сударот се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош и ги скршил

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Огнен Кузмиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на Бања Лука. Заради тешките повреди, тој со хеликоптер е итно пренесен во Ургентниот центар во Белград, а лекарите се борат за неговиот живот. Српскиот кошаркар е во кома, а во сударот се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош и ги скршил

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Огнен Кузмиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на Бања Лука. Заради тешките повреди, тој со хеликоптер е итно пренесен во Ургентниот центар во Белград, а лекарите се борат за неговиот живот. Српскиот кошаркар е во кома, а во сударот се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош и ги скршил