притисни ентер »

Тотенхем бара рекордни 350 милиони евра за Кејн
Тотенхем бара рекордни 350 милиони евра за Кејн

Тотенхем бара рекордни 350 милиони евра за Кејн

Минатото лето го донесоа Мариоано Диаз за 20 милиони евра, но Панамецот не се снајде. Затоа во овој преоден рок , членови на управата на Реал контактирале со хари Кејн од Тотенхем. Шпанските медиуми пишуваат дека Кејн е дамнешна желба на Реал , но одлуката ја забрзале поради недостигот на напаѓачи во клубот. Но , Тотенхем изненади со барањето до Реал

Тотенхем сака 350 милиони евра за да го пушти Кејн во Реал Мадрид

Тотенхем сака 350 милиони евра за да го пушти Кејн во Реал Мадрид

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е новата „деветка“, која Реал Мадрид сака да ја привлече за следната сезона. На крајот на јули тој ќе наполни 26 години, што му дава предност пред истакнатите, но постари голгетери на Баерн (Минхен) и ПСЖ – Роберт Левандовски (30) и Единсон Кавани (полни 32 години следниот месец). Затоа човек од раководството на клубот

„АС“: Тотнем за Кејн му побарал астрономска сума на Реал Мадрид

„АС“: Тотнем за Кејн му побарал астрономска сума на Реал Мадрид

Реал Мадрид долго време е заинтересиран за услугите на Хари Кејн од Тотнем бидејќи Шпанците имаат проблеми во нападот, но барањето на претседателот на лондонскиот клуб е неверојатно. Реал постигна 26 голови во шпанското првенство сезона, речиси двојно помалку од Барселона, па поради тоа Реал го сакаше Кејн, но лондонскиот гигант побарал неверојатни

Неверојатно: „АС“ посочува дека Тотенхем за Кејн бара астрономски 350 милиони, како би се преселил на „Бернабеу“

Неверојатно: „АС“ посочува дека Тотенхем за Кејн бара астрономски 350 милиони, како би се преселил на „Бернабеу“

Откако го продаде Кристијано Роналдо во Јувентус за 115 милиони евра и сфати дека нема ниту приближно соодветна замена за Португалецот, Реал во зимскиот преоден рок сакаше да го реши прашањето за напаѓач. Европскиот шампион летово го донесе Диаза за 20 милиони евра. Панамецот се покажа како тешко промашување, а по повредата на Герет Бејл остана на

ШТО ЛИ СИ МИСЛИ?! – Во Тотенхем се „луди“, можно ли е волкава сума да бараат за Кејн?

ШТО ЛИ СИ МИСЛИ?! – Во Тотенхем се „луди“, можно ли е волкава сума да бараат за Кејн?

Даниел Леви секогаш е отворен за преговори, но веројатно на оние кои биле на состанок да преговараат за некој негов играч после состанокот не можат да си поверуваат што слушнале. Хари Кејн наводно е една од метите на Реал Мадрид, Перез смета дека околу англискиот репрезентативец може да изгрдат тим, но „кралевите“ изгледа ги очекуваат напорни и тешки

Може во Реал (М), но за 230 мил. евра

Може во Реал (М), но за 230 мил. евра

Актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), ќе мора да одвои рекордни 230 мил. евра, доколку сака во своите редови да го има и данскиот интернационалец од тимот на Тотенхем, Кристијан Ериксен. Така тврди шпанскиот весник “Марка”, откако беше пласирана информацијата дека такво побарување до “кралскиот клуб” има испратено сопственикот

Може во Реал (М), но за 230 мил. евра

Може во Реал (М), но за 230 мил. евра

Актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), ќе мора да одвои рекордни 230 мил. евра, доколку сака во своите редови да го има и данскиот интернационалец од тимот на Тотенхем, Кристијан Ериксен. Така тврди шпанскиот весник “Марка”, откако беше пласирана информацијата дека такво побарување до “кралскиот клуб” има испратено сопственикот

Тотенхем бара 230 милиони евра за да го пушти Ериксен во Реал Мадрид

Тотенхем бара 230 милиони евра за да го пушти Ериксен во Реал Мадрид

Шпанска „Марка“ тврди дека Тотенхем ја одредил цената за Кристијан Ериксен, за да го пушти во Реал Мадрид. „Спарси“ би се откажале од услугите на данскиот фудбалер доколку Кралевите искешираат околу 230 милиони евра. „Ако Реал го сака, ќе мора да го урне рекордот“ – рекол претседателот на Тотенхем, Даниел Левиј пред 2 месеци. Тој во минатото добро

Тотенхем бара 230 милиони евра за да го пушти Ериксен во Реал Мадрид

Тотенхем бара 230 милиони евра за да го пушти Ериксен во Реал Мадрид

Шпанска „Марка“ тврди дека Тотенхем ја одредил цената за Кристијан Ериксен, за да го пушти во Реал Мадрид. „Спарси“ би се откажале од услугите на данскиот фудбалер доколку Кралевите искешираат околу 230 милиони евра. „Ако Реал го сака, ќе мора да го урне рекордот“ – рекол претседателот на Тотенхем, Даниел Левиј пред 2 месеци. Тој во минатото добро