притисни ентер »

Алегри: Знам дека Јувентус ќе најде одличен тренер
Алегри: Знам дека Јувентус ќе најде одличен тренер

Алегри: Знам дека Јувентус ќе најде одличен тренер

Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. – Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години голема љубов. За мене пет години се многу. Но, тоа е … животот

Алегри: Поминав пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи големо тренерско име!

Алегри: Поминав пет години исполнети со љубов, сигурно ќе ме наследи големо тренерско име!

Раководните луше на Јувентус денес и официјално потврдија дека Масимилиjано Алегри следната сезона нема да седи на клупата и „старата дама“ по завршувањето на оваа сезона ќе добие нов предводник. >>> ПОВРЗАНО - ОФИЦИЈАЛНО: Алегри заминува од Јувентус на крајот од сезоната! Иако официјалната прес-конференција за неговото заминување од клубот е закажана

Открино како Алегри им кажал на играчите дека заминува, Роналдо му испратил порака

Открино како Алегри им кажал на играчите дека заминува, Роналдо му испратил порака

Јувентус денеска соопшти дека Макс Алегри го напушта клубот, неколку часа пред соопштението, тренерот ги собрал сите во тренинг центарот за лично да им ја пренесе оваа вест. „Старата дама“ следната сезона ќе има нов тренер и покрај тоа што Макс Алегри имаше валиден договор за 2019/20. Тренерот и лидерите на клубот оваа недела три пати се сретнаа да

Првите зборови на Алегри по веста за неговото заминување

Првите зборови на Алегри по веста за неговото заминување

Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. – Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години голема љубов. За мене пет години се многу. Но, тоа е животот продолжува

Алегри: Ќе ме замени голем тренер во Јувентус!

Алегри: Ќе ме замени голем тренер во Јувентус!

Алегри помина пет години во Торино и освои многу трофеи, но ќе си замине од „Старата дама“, која бара негов наследник. Јувентус има неколку имиња на листата со желби, а никој не може со сигурност да каже кој ќе седне на „жешкото столче“, но сепак Алегри вели дека ќе дојде голем тренер во „Старата дама“. „Беа потребни пет години за да се изгради овој

Aлегри заминува од Јуве, но знае дека ќе дојде голем тренер!

Aлегри заминува од Јуве, но знае дека ќе дојде голем тренер!

Масимилијано Алегри и дефинитивно го напушта Јувентус по завршување на сезоната, а уште е неизвесно кој ќе го наследи. Веројатно Јувентус веќе работи на таа проблематика, а според изјавата на Алегри, тој најверојатно знае кој ќе биде неговиот наследник. „ Јувентус го градевме овие пет години. Сега е време да си одам дома. Се уште не знам кој ќе ме

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. „Бјанконерите“ одлучија да му се заблагодарат на Алегри и предвреме да ја завршат соработката со стратегот кој имаше активен договор до 2020 година. Ова значи дека Јувентус од наредната сезона

Откриено како Алегри му соопштил на тимот дека си заминува, и што порачал Роналдо

Откриено како Алегри му соопштил на тимот дека си заминува, и што порачал Роналдо

Макс Алегри го напушта Јувентус по пет години, стратегот и лидерите на клубот денеска одлучија да се разделат откако не најдоа заеднички јазик за иднината. „Старата дама“ следната сезона ќе има нов тренер и покрај тоа што Макс Алегри имаше валиден договор за 2019/20. Тренерот и лидерите на клубот оваа недела три пати се сретнаа да разговараат за

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување

„Сега си одам дома“: Се огласи Алегри по веста за неговото заминување Масимилијано Алегри ја прокоментира разделбата со Јувентус, што ќе се случи по крајот на сезоната. Претходно истиот ден шампионите официјално објавија дека во новиот шампионат тренерот веќе нема да биде на клупата. -Ми требаа пет години, за да го изградам овој Јуве. Ова беа пет години

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

Алегри и Јувентус се согласија за прекин на договорот една година порано, бидејќи италијанскиот клуб беше обврзан со тренерот до јуни 2020 година. Алегри со Јувентус освои пет последователни титули во Серија А и на два пати ја доведе екипата до финале во Лигата на шампиони. „Масимилијано Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сеона“, стои