притисни ентер »

Ивановски остана без пласман во финалето во Поатје

Ивановски остана без пласман во финалето во Поатје

Калин Ивановски не успеа да стигне до финале на АТП-турнирот во француски Поатје, откако загуби во два сета од домашниот тенисер Саша Гемард Вајенбург. Ивановски како да немаше свој ден и дозволи Французинот  Вајенбург да слави  со 6-2, 7-6 после долг тајбрејк кој го доби со 10-8  и на крајот се радуваше на пласманот во финалето кое остана само сон

Ивановски не се пласираше во финалето во Поатје

Ивановски не се пласираше во финалето во Поатје

Калин Ивановски не успеа да стигне до финале на АТП-турнирот во француски Поатје, откако загуби во два сета од домашниот тенисер Саша Гемард Вајенбург. Ивановски како да немаше свој ден и дозволи Французинот  Вајенбург да слави  со 6-2, 7-6 после долг тајбрејк кој го доби со 10-8  и на крајот се радуваше на пласманот во финалето кое остана само сон

Калин Ивановски не успеа да обезбеди пласман во ново финале

Калин Ивановски не успеа да обезбеди пласман во ново финале

Калин Ивановски не успеа да обезбеди пласман во ново финале Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски нее успеа да се пласира во финалето на ИТФ турнирот што се игра во Поатје, Франција, за награден фонд од 15.000 долари. Ивановски е запрен во полуфиналето и тоа од домашниот тенисер Саша Гејмар Вајенбург и тоа во два сета со 2:6,6:7 за 100 минути

Калин Ивановски не обезбеди пласман во ново финале

Калин Ивановски не обезбеди пласман во ново финале

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски нее успеа да се пласира во финалето на ИТФ турнирот што се игра во Поатје, Франција, за награден фонд од 15.000 долари. Ивановски е запрен во полуфиналето и тоа од домашниот тенисер Саша Гејмар Вајенбург и тоа во два сета со 2:6,6:7 за 100 минути игра. Првиот сет на убедлив начин го освои францускиот тенисер,

Калин, по жестока борба, поразен во полуфиналето во Франција

Калин, по жестока борба, поразен во полуфиналето во Франција

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски не успеа да се пласира во финалето на ИТФ турнирот вреден 15.000 долари во Потје, Франција. Во полуфиналната пресметка по долга борба во вториот сет, Ивановски на крај загуби во два сета со 2-6 и 6-7 (8) од домашниот тенисер Гејмар. По еден час и 40 минути игра, Ивановски, откако го загуби првиот сет со

Калин остана на чекор до финалето: Ивановски загуби по тешка борба против домашниот тенисер

Калин остана на чекор до финалето: Ивановски загуби по тешка борба против домашниот тенисер

Калин Ивановски вчера му се реваншираше на Ламазин и се пласираше во полуфиналето на турнирот во Поатје, но за жал денеска немаше решение за уште еден домашен тенисер. Французинот Саша Гејмар Вајенбург се покажа како последна и непремостлива пречка за нашиот најдобар тенисер, кој понуди максимална борба и жестока битка, но сепак немаше доволно сили

Калин Ивановски го загуби клучниот тај-брејк во полуфиналето во Поатје

Калин Ивановски го загуби клучниот тај-брејк во полуфиналето во Поатје

Македонскиот тенисер Калин Ивановски дојде до полуфиналето на ИТФ-фјучрс турнирот во Поатје, Франција, но не успеа да се пласира во мечот за трофеј. Нашиот најдобар тенисер падна на претпоследната пречка, откако по голема борба, загуби со 0-2 во сетови (2-6, 6-7) од францускиот тенисер Саша Гејмар Вајенбург. Првиот сет Ивановски го загуби поради грешки,

Калин Ивановски не успеа до финале во Поатје

Калин Ивановски не успеа до финале во Поатје

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски не успеа да стигне до финале на АТП-турнирот во француски Поатје, откако загуби во два сета од домашниот тенисер Саша Гемард Вајенбург. Французинот славеше со 6-2, 7-6 после долг тајбрејк кој го доби со 10-8 за да победи во мечот и да го спречи Ивановски да дојде до финале на овој турнир на тврда подлога