притисни ентер »

Сабота во розово и сиво
Сабота во розово и сиво

Сабота во розово и сиво

Снегот ќе нè дружи и викендов, па токму затоа денешниот предлог е една лежерна и топла комбинацјиа. Се одлучивме за црни панталони со висок струк и пантенти кој го комбинираме со топол џемпер со ролка во пастелно розова боја. Во истата нијанса се и чизмите со гумен ѓон, идеални за снег. Јакната е штепувана и во сребрено-сива нијанса, а во сличен тон

Петок во сива блузичка и тексас здолниште

Петок во сива блузичка и тексас здолниште

Последниот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце во кое се чини ќе уживаме целиот ден, па без проблем можеме да се дотераме. Денеска носиме тексас здолниште и го комбинираме со шик блузичка во сива нијанса со интересни отвори на ракавите. Комбинацијата задолжително надополнете ја со соодветни хулахопки и шик чизмички во розова нијанса,

Ова е најпопуларната блуза на Инстаграм

Ова е најпопуларната блуза на Инстаграм

Популарната њујоршка дизајнерка Алана Џонсон која стои зад брендот Orseund Iris повторно создаде шик парче што го освои Инстаграм. Овие денови, познатите блогерки се чини дека ја преплавија социјалната мрежа со разни комбинации во кои ја вметнаа новата шармантна кошула. Кошулката се продава под името Night Out кое совршено ја опишува, а истата е како