притисни ентер »

Најздравиот зачин – куркума
Најздравиот зачин – куркума

Најздравиот зачин – куркума

Сите знаеме дека зачините се корисни и здрави, а експертот за зачини, Рејчел Ландон открива се за куркумата. Таа е најмноќна билка на светот за лечење многу болести, за неутрализирање штетни радикали и токсини од телото. Пoмага и за намалување на стресот, а добра е и за кожата. Се користи и за тешки болести како Алцхајмер, дијабет и ХИВ и рак.