притисни ентер »

Бундите во боја се хит оваа зима: 5 модели кои ќе посакате да ги имате во ормарот

Бундите во боја се хит оваа зима: 5 модели кои ќе посакате да ги имате во ормарот

Покрај топлиот капут кој е задолжителен деновиве, бундата е уште едно парче облека кое е пожелно во гардеробата во текот на зимата. Дизајнерите годинава беа многу креативни и претставија бунди претежно од еко крзно. Бундите кои беа популарни во 70-тите и 80-тите беа претежно направени од вистинско крзно и во слични нијанси – бела, кафена или црна.

Ако сакате да изгледате моќно, облечете се вака: Топ 10 зимски стајлинзи за жените во 50-тите години!

Ако сакате да изгледате моќно, облечете се вака: Топ 10 зимски стајлинзи за жените во 50-тите години!

И на вакво време можете да изгледате тип-топ средени со помош на неколку модни совети. Ладните денови најдобро е да ги зачините со интензивни бои и интересни кроеви. Оваа зима на располагање ни се многу стилови и трендови, па секоја дама може да си најде нешто по свој вкус. Кога нема сонце, барем вие заблескајте во полн сјај. Фустани, панталони, здолништа,

Ако сакате да изгледате моќно, облечете се на овој начин: Топ 10 зимски стајлинзи за жените во 50-те години од животот

Ако сакате да изгледате моќно, облечете се на овој начин: Топ 10 зимски стајлинзи за жените во 50-те години од животот

Температурите се спуштија под нулата, но тоа не значи дека треба да се откажеме од добрите модни комбинации. И во зимските денови можете да изгледате одлично со неколку модни совети, а најдобриот од нив е да ги „зачините“ студените денови со силни бои и интересни кроеви. Оваа зима на располагање нѝ се многу стилови и трендови, па секоја дама може да