притисни ентер »

Најскапиот играч во историјата на Баерн се враќа итно во Мадрид, му се заканува затвор
Најскапиот играч во историјата на Баерн се враќа итно во Мадрид, му се заканува затвор

Најскапиот играч во историјата на Баерн се враќа итно во Мадрид, му се заканува затвор

Судот во Мадрид нареди sвездата на Баерн доброволно да се пријави во затвор за да ја отслужи казната за прекршување на мерката забрана што му била изречена од судот против неговата поранешна партнерка. Хернандез патувал за Мајами, заедно со својата партнерка, откако судот наредил да им се забрани на двајцата да се приближуваат еден по друг по претходниот

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

Францускиот репрезентативец Лукас Ернандез има време до 19. октомври да ги реши сите проблеми со законот. Ако не успее сето тоа да го реши до тогаш, му се заканува и затворска казна. Мадридскиот суд му наложи на Ернандез доброволно да се јави во затвор за да ја одработи казната поради тоа што ја прекрши забраната за приближување до неговата поранешна

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

Францускиот репрезентативец Лукас Ернандез има време до 19. октомври да ги реши сите проблеми со законот. Ако не успее сето тоа да го реши до тогаш, му се заканува и затворска казна. Мадридскиот суд му наложи на Ернандез доброволно да се јави во затвор за да ја одработи казната поради тоа што ја прекрши забраната за приближување до неговата поранешна

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез треба да лежи шест месеци во затвор!?

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез треба да лежи шест месеци во затвор!?

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лукс Ернандез на 19. октомври треба да се појави пред суд во Мадрид за да одбере затвор во кој доброволно ќе се пријави за да отслужи казна од шест месеци. Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лукс Ернандез на 19. октомври треба да се појави пред суд во Мадрид за да одбере затвор во кој доброволно ќе се пријави

Ернандес ќе оди една година во затвор, бидејќи не почитувал судската одлука

Ернандес ќе оди една година во затвор, бидејќи не почитувал судската одлука

Како што информира „АС“,  францускиот фудбалски интеранционалец од редовите на Баерн Минхен, Лукас Ернандес мора да се појави во Мадрид на 19 октомври годинава кога од него лично ќе биде побарано доброволно да оди во затвор во рок од 10 дена по неговиот избор . Оваа информација денеска е обелоденета по три години откако излезе официјално соопштение

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Лукас Ернандес се најде во огромни проблеми поради летниот одмор кој го имал со својата сопруга пред три ипол години, а со која претходно имаше непријатени недоразбирања и се најдоа на суд поради физички напад. Во февруари 2017-та година, Лукас и неговата сопруга Амелија добија казна од 31 ден општествено корисна работа и дополнителна условна казна

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Лукас Ернандес се најде во огромни проблеми поради летниот одмор кој го имал со својата сопруга пред три ипол години, а со која претходно имаше непријатени недоразбирања и се најдоа на суд поради физички напад. Во февруари 2017-та година, Лукас и неговата сопруга Амелија добија казна од 31 ден општествено корисна работа и дополнителна условна казна

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

На Лукас Ернандез му се заканува затворска казна

Францускиот репрезентативец Лукас Ернандез има време до 19. октомври да ги реши сите проблеми со законот. Ако не успее сето тоа да го реши до тогаш, му се заканува и затворска казна. Мадридскиот суд му наложи на Ернандез доброволно да се јави во затвор за да ја одработи казната поради тоа што ја прекрши забраната за приближување до неговата поранешна

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез поради бизарна причина треба да лежи шест месеци во затвор!?

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез поради бизарна причина треба да лежи шест месеци во затвор!?

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лукс Ернандез на 19. октомври треба да се појави пред суд во Мадрид за да одбере затвор во кој доброволно ќе се пријави за да отслужи казна од шест месеци. Баерн Минхен може да има сериозни проблеми во продолжението од сезоната и да остане без услугите на Лукас Ернандез, најскапото засилување во историјата на

Најскапиот играч на Баерн доби понуда да си одбере затвор заради бизарна казна

Најскапиот играч на Баерн доби понуда да си одбере затвор заради бизарна казна

Фудбалерот на Баерн, Лукас Ернандес, до 19 октомври мора да го реши проблемот со судот во Мадрид, кој нареди поранешниот играч на Атлетико да одбере затвор за издржување на затворската казна. Ернандез доби повик доброволно да ја отслужи затворската казна, откако беше осуден во декември 2019 година за прекршување на забраната за приближување кон својата