притисни ентер »

Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис- фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите
Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис- фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите

Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис- фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите

Селин Сентино (26) од Швајцарија ја шокираше јавноста со фотографии пред многубројните пластични операции на кои претрпе и кои никогаш не ги криеше. Како што објасни старлетата, потрошила околу 35.000 евра на себе и буквално го сменила својот личен опис. На овој потег се одлучила по повеќе години малтретирање како тинејџерка, кога нејзините врсници

Боб фризурата ја одбележа зимава во Холивуд

Боб фризурата ја одбележа зимава во Холивуд

Боб фризурата повторно си ги наоѓа своите 5 минути слава. Изгледа дека кај девојките секоја промена периодов е добредојдена, па најлесно е да се експериментира со косата. По сезона исполнета со долги и долги коси, на социјалните мрежи може да се забележат се повеќе девојки со кратка фризура – скроз права и рамна со должина над рамениците, или рамен

Инстаграм тренд: Серијата „Бриџертон“ ги врати во мода винтиџ сетовите за чај

Инстаграм тренд: Серијата „Бриџертон“ ги врати во мода винтиџ сетовите за чај

Серијата „Бриџертон“ во продукција на Нетфлик моментално доживува неверојатен светски успех. Вечните романтичари ја следат трагајќи по убава љубовна приказна, модните критичари поради гардеробата која крена вистинска прашина во модниот свет, а останатите веројатно поради љубопитност и држење чекор со актуелните трендови. View this post on Instagram

Ова е најпопуларната фризура за мажи за 2021

Ова е најпопуларната фризура за мажи за 2021

Секоја година носи нови тенденции и кога е косата во прашање. Ако пак ја гледаме последната декада и машките фризури, може да се рече дека имаше многу различни трендови - од класично потстрижени, до долги коси, пунџи, „кремче“, шатирани. Кадрици и тоа во средишниот дел и странично потстрижена коса е еден од најголемите трендови моментално. Меѓутоа,

Моќта на парите и пластичната хирургија: Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис-  фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите

Моќта на парите и пластичната хирургија: Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис- фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите

Селин Сентино (26) од Швајцарија ја шокираше јавноста со фотографии пред многубројните пластични операции на кои претрпе и кои никогаш не ги криеше. Како што објасни старлетата, потрошила околу 35.000 евра на себе и буквално го сменила својот личен опис. На овој потег се одлучила по повеќе години малтретирање како тинејџерка, кога нејзините врсници

Топ 7 фризурите кои ќе бидат вистински хит оваа пролет

Топ 7 фризурите кои ќе бидат вистински хит оваа пролет

Free zone Топ 7 фризурите кои ќе бидат вистински хит оваа пролет јануари 25, 2021 Share Сподели на Фејсбук Сподели на Твитер Pinterest Е-пошта Минатата година, поради изолација и карантин, нашата коса се најде на дното на приоритетната листа. Фризерските салони не работеа, Zoom беше единственото место да се собереме со пријателите и колегите, а целото

Кралицата на облините со нова серија провокативни фотки- позираше топлес

Кралицата на облините со нова серија провокативни фотки- позираше топлес

Оваа бринета позната по бујните облини, речиси секојдневно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм Така, Деми Роуз и покрај сета еуфорија и паника околу коронавирусот, покажа дека не му се плаши на „Ковид 19“, па стигна да ги израдува своите следбеници. Таа објави серија нови провокативни фотографии а на некои од нив позираше топлес. View

Фустан што привлекува сечие внимание: Популарната музичарка го облече за во шопинг

Фустан што привлекува сечие внимание: Популарната музичарка го облече за во шопинг

Карди Би е позната провокаторка меѓу познатите личности, па така и овој пат ги шокира сите со својот необичен моден избор. Имено, таа отиде во шопинг облечена во необичен фустан потпишан од Пјер-Луј Оврај . Случајните минувачи буквално ќе ги шинеа вратовите вртејќи се по неа, а еве зошто… View this post on Instagram A post shared by Cardi B (@iamcardib)