притисни ентер »

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!
Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал. Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата. „Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал. Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата. „Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал. Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата. „Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето

Кореча за Ѓоковиќ: Најдобар е на светот, има 20 грен слем титули, нема потреба…

Кореча за Ѓоковиќ: Најдобар е на светот, има 20 грен слем титули, нема потреба…

Пред нас се Олимписките Игри во Токио, а една од дисциплините, турнирите кој привлекува внимание е дефинитивно тенисот каде главниот збор се очекува да го има Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ се одлучи да се обиде уште еднаш да дојде до медела на најголемиот светски настан, нешто што му недостасува во неговата кариера. Со оглед на тоа што добар дел на ѕвезди,

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал. Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата. „Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал. Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата. „Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето

Пораката на Ѓоковиќ до Федерер и Надал: Се ќе ви земам!

Пораката на Ѓоковиќ до Федерер и Надал: Се ќе ви земам!

Новак Ѓоковиќ тргнува на ОИ за Токио со големи амбиции, да донесе злато назад во Србија. По освоените три Гренд слем трофеи, сега на ред е тој да се обиде да освои злато, а потоа и комплетно да ја заокружи успешната година, со евентуално освојување на УС ОПЕН, со кој би зацртал календарски слем, нешто кое на никој досега му нема успеано. Новак на ОИ

Иванишевиќ го предупреди Ѓоковиќ: Злато на ЛОИ не освојуваат секогаш најдобрите

Иванишевиќ го предупреди Ѓоковиќ: Злато на ЛОИ не освојуваат секогаш најдобрите

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ. отпатува за Токио каде ќе настапи на Летните олимписки игри (ЛОИ).Прет патот за јапонската престолнина Србинот, одржа прес – конференција  на која посочи дека целите оваа сезона му се највисоки и голема е желбата кај него да ги обедини сите големи тениски трофеи. -Имам најголеми амбиции, тоа

Ѓоковиќ: Одам во Токио по златниот медал

Ѓоковиќ: Одам во Токио по златниот медал

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се обиде на Олимписките игри во Токио да го освои златниот медал, а потоа да испише историја и да ја освои титулата на завршниот грен-слем турнир за оваа година Ју-Ес Опен во Њујорк Српскиот тенисер во интервју за црногорските медиуми истакна дека во ниту еден момент не се двоумел околу настапот на Игрите

Ѓоковиќ пристигна во Токио, вака Јапонците го пречекаа првиот во светот

Ѓоковиќ пристигна во Токио, вака Јапонците го пречекаа првиот во светот

Најдобриот тенисер во светот пристигна во Токио, Новак Ѓоковиќ беше пречекан од домаќините кои со нетрпение го очекуваа во Јапонија. Ѓоковиќ неочекувано подолго се задржа на аеродромот, процедурата за тестирање е специфична и траела два часа, јавуваат медиумите од Србија. Тенискиот турнир во Токио започнува на 24 јули, и ќе трае се до 1 август.