притисни ентер »

Nissan GT-R влегува во сериско производство
Nissan GT-R влегува во сериско производство

Nissan GT-R влегува во сериско производство

Првиот сериски GT-R50, кој е развиен во соработка со ItаlDеsign, ќе биде покажан на фестивалот Nismо 2019 и истиот ќе се одржи овој викенд, а клучевите ќе бидат врачени на купувачот на саемот во Женева во март следната година. Оваа информација беше објавена од страна на Nissаn. Компанијата од Јапонија планира да произведе ограничена серија од специјалниот

Јубилејниот Nissan GT-R50 ќе стигне само до 50 богати среќници / ФОТО

Јубилејниот Nissan GT-R50 ќе стигне само до 50 богати среќници / ФОТО

Зад дизајнот на ова лимитирано издание, со кое се одбележува 50-годишнината од првиот модел (Skyline), како потписник стои студиото Italdesign. Според добро упатени извори, оваа верзија претставува и увертира во следната генерација на GT-R, а своето деби пред публика ќе го има во март на Саемот за автомобили во Женева. Купе моделот е заснован на моделот

Nissan ја покажа ограничената јубилејна изведба на GT-R50

Nissan ја покажа ограничената јубилејна изведба на GT-R50

По минатогодишното претставување на концептниот прототип Nissan ги објави фотографиите од ограничената сериска верзија на јубилејниот модел GT-R50 Зад дизајнот na Nissan GT-R50 стои студиото Italdesign.Со овој автомобил во јапонската компанија одбележуваат 50 години од настанувањето на првиот модел Skylinе со ознаката GT-R. Добро упатените извори тврдат

„Бруталниот“ болид од Nissan влегува во сериско производство

„Бруталниот“ болид од Nissan влегува во сериско производство

Share Tweet Share Share Email Comments Кога ќе стане збор за Nissan GT-R, во Јапонија тоа е синоним за една од најпознатите автомобилски спортски машини. Својот голем јубилеј овој автомобилски бренд годинава го прославува со фантастична промоција. Тоа е концепт наречен GT-R50 , осмислен од страна на Italdesign, и е толку добро прифатен од публиката

БPУTAЛHИOТ NISSAN GT-R: Влeгyвa во cеpиcко пpoизвoдcтвo

БPУTAЛHИOТ NISSAN GT-R: Влeгyвa во cеpиcко пpoизвoдcтвo

Кога ќе стане збор за Nissan GT-R, во Јапонија тоа е синоним за една од најпознатите автомобилски спортски машини. Својот голем јубилеј овој автомобилски бренд годинава го прославува со фантастична промоција. Тоа е концепт наречен GT-R50 , осмислен од страна на Italdesign, и е толку добро прифатен од публиката што ќе премине во сериско производство

Почнува сериското производство на ,,страшниот” болид на Нисан

Почнува сериското производство на ,,страшниот” болид на Нисан

Тоа е концепт наречен GT-R50 , осмислен од страна на Italdesign, и е толку добро прифатен од публиката што ќе премине во сериско производство. Планот е строго ограничено издание од само 50 примероци, од кои што првиот беше прикажан во март на саемот во Женева. Првите испораки се очекуваат на крајот на идната година и ќе продолжат и во текот на 2021

Nissan GT-R50 на Italdesign оди во лимитирано сериско производство!

Nissan GT-R50 на Italdesign оди во лимитирано сериско производство!

Само 50 примероци од преработениот Nissan GT-R ќе одат во сериско производство – и повеќето се веќе резервирани. Сакате ексклузивен, славенички Nissan GTR? Italdesign пред некое време го претстави GT-R50, а сега го гледаме во неговата финална, сериска форма. Сериска? Па да, Italdesign во соработка со Nissan ќе подготви само 50 примероци од ексклузивниот