притисни ентер »

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години
Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Кошаркарките на Струга 2009 се закитија со титулата државен првак во конкуренција до 16 години откако во финалниот натпревар синоќа ги победија врсничките од Бадел 1862 Скопје со резултат  55:51. Стружанки и Баделки одиграа крајно неизвесен дуел во кој победникот се одлучи во последните секунди. Третото место и бронзени медали освоија девојките од

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Кошаркарките на Струга 2009 се закитија со титулата државен првак во конкуренција до 16 години откако во финалниот натпревар синоќа ги победија врсничките од Бадел 1862 Скопје со резултат 55:51.

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Струга државен шампион за кошаркарки до 16 години

Кошаркарките на Струга 2009 се закитија со титулата државен првак во конкуренција до 16 години откако во финалниот натпревар синоќа ги победија врсничките од Бадел 1862 Скопје со резултат  55:51. Стружанки и Баделки одиграа крајно неизвесен дуел во кој победникот се одлучи во последните секунди. Третото место и бронзени медали освоија девојките од

Кривопаланечките кошаркарки до 16 години денес ќе се борат за бронза

Кривопаланечките кошаркарки до 16 години денес ќе се борат за бронза

Кошаркарките од КК “Крива Паланка” до шеснаесет години по поразот во полуфиналниот натпревар вчера, против ЖКК „Бадел 1862“, Скопје на вториот ден од државниот финален турнир во нивната конкуренција ќе играат во мечот за трето место. КК „Крива Паланка“ вчера и денес е домаќин на турнирот што се одигрува во спортска сала “Бранители 2001” за најдобрите

Кривопаланечките кошаркарки до 16 години денес ќе се борат за бронза

Кривопаланечките кошаркарки до 16 години денес ќе се борат за бронза

Кошаркарките од КК “Крива Паланка” до шеснаесет години по поразот во полуфиналниот натпревар вчера, против ЖКК „Бадел 1862“, Скопје на вториот ден од државниот финален турнир во нивната конкуренција ќе играат во мечот за трето место. КК „Крива Паланка“ вчера и денес е домаќин на турнирот што се одигрува  во спортска сала “Бранители 2001” за најдобрите