притисни ентер »

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија
„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

Вест Хем го елиминираше Манчестер Ј., Арсенал и Лестер лесно до осминафиналето

Вест Хем го елиминираше Манчестер Ј., Арсенал и Лестер лесно до осминафиналето

Фудбалерите на Манчестер Ј. загубија дома од Вест Хем со 1:0 и доживеаја елиминација во 1/16-финалето од Лига Купот на Англија. „Чеканите“ брзо го отворија резултатот уште во 9. минута со голот на Ланзини и со тоа успеаја да се изборат за голема победа. Арсенал немаше проблем против нисколигашот Вимблдон совладувајќи го со 3:0. Лаказет отвори од пенал

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

Прв неуспех за Солшер оваа сезона, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд

Прв неуспех за Солшер оваа сезона, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд

Манчестер јунајтед рано го заврши настапот во Лига Купот, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд и ги елиминираше „ѓаволите" во третото коло. Манчестер јунајтед рано го заврши настапот во Лига Купот, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд и ги елиминираше „ѓаволите" во третото коло. Прв неуспех за Оле Гунар Солшер оваа сезона, Манчестер јунајтед

Челси и Тотенхем преку пенали до следната рунда на англискиот Лига куп

Челси и Тотенхем преку пенали до следната рунда на англискиот Лига куп

Челси и Тотенхем мораа да шутираат и пенали, но на крајот обезбедија место во следната рунда на англискиот Лига куп. Челси одигра 1:1 во дуелот со Астон Вила, на кој водеше со голот на Вернер, но дозволи израмнување преку Арчер, за Јанг и Накамба од гостинската екипа да бидат неуспешни во пенал серијата која следеше веднаш по регуларните 90 минути

Лига-куп на Англија: Вест Хем му се реваншираше на Јунајтед, Челси на пенали подобар од Астон Вила

Лига-куп на Англија: Вест Хем му се реваншираше на Јунајтед, Челси на пенали подобар од Астон Вила

Вест Хем му се реваншираше на Манчестер Јунајтед за поразот во Премиер-лигата минатиот викенд, откако славеше во Лига купот со минимални 0-1. Клучниот момент на натпреварот се случи уште во 9. минута кога Ланзици успеа да го матира Дин Хендерсон. Челси по изведување на пенали ја совлада Астон Вила со 4-3. По 90. минути резултатот беше 1-1 откако прво

Вест хем го елиминираше Јунајтед од Купот, Челзи и Тотенхем преку пенал рулетот во следната рунда

Вест хем го елиминираше Јунајтед од Купот, Челзи и Тотенхем преку пенал рулетот во следната рунда

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед загубија дома од Вест Хем со 1:0 и доживеаја елиминација во 1/16-финалето од Лига Купот на Англија. Вест хем ја искористи шансата и им се одмазди на „ѓаволите“ за поразот во Премиерлигата, додека Арсенал и Лестер запишаа сигурни триумфи. Ланзини го израдува тимот од Лондон со голот во деветтата минута, по што „ѓаволите“

Јунајтед остана без една можност за трофеј, Вест Хем славеше на „Олд Трафорд“

Јунајтед остана без една можност за трофеј, Вест Хем славеше на „Олд Трафорд“

Екипата на Вест Хем ја однесе победата од денешниот дерби натпревар од третото коло од англискиот Лига куп откако со 1:0 славеше против Манчестер Јунајтед. Во натпревар кој беше реприза од оној од пред три дена, овојпат поуспешни беа „чеканите“ кои славеа со голот на Мануел Ланцини кој ја затресе мрежата на Дин Хендерсон во 9. минута од средбата. Од