притисни ентер »

Ништо од грчкото засилување во Партизан, Фенербахче се предомисли
Ништо од грчкото засилување во Партизан, Фенербахче се предомисли

Ништо од грчкото засилување во Партизан, Фенербахче се предомисли

Партизан во текот на целото лето беше поврзуван со грчкиот плејмејкер Никос Калатес, особено откако неговиот клуб Фенербахче порача дека ќе го отпише. Сепак работите се промени, па раководството на клубот одлучи да го задржи, барем во првите месеци од сезоната поради ситуацијата со повредените играчи на крајот се искомплицира. “Бјелица и Калатес не