притисни ентер »

Георгиевски за 24Ракомет ТВ: Бахреин е непознаница за нас, се подготвуваме максимално за натпреварот!
Георгиевски за 24Ракомет ТВ: Бахреин е непознаница за нас, се подготвуваме максимално за натпреварот!

Георгиевски за 24Ракомет ТВ: Бахреин е непознаница за нас, се подготвуваме максимално за натпреварот!

Еден од поискусните ракометари во македонскиот национален тим е и десното крило Гоце Георгиевски. Актуелниот ракометар на ЦСМ Букурешт е задоволен од начинот на кој Македонија ја совлада Јапонија и веќе со мислите е на престојниот дуел против Бахреин. Арапска репрезентација која е тотална непознаница за нас, и противник со кој се уште сме немале прилика