притисни ентер »

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)
НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)

Измешајте ги сите состојки и сипете ги во набрашнета тепсија, освен кокосот. Колач од кокос и гриз кој лесно се прави и е посен. Состојки: 2 чаши гриз 2 чаши брашно 1,5 шолја масло 1 кесичка сода бикарбона 2 чаши вода 3 лажички џем од јагоди 3 лажици кокосово брашно Подготовка: Измешајте ги сите состојки и сипете ги во набрашнета тепсија, освен кокосот

Чоколаден колач со кокос

Чоколаден колач со кокос

Подгответе го овој сочен посен колач … Потребно 30 лажици брашно 20 лажици шеќер 25 лажици масло 35 лажици вода 1 и 1/2 прашок за пециво 200 гр кокос За прелив 50 гр какао 50 гр посно чоколадо 1 дцл вода 200 гр маргарин 150 гр шеќер Потребно Измешајте ги брашното со прашокот за пециво. Додадете го шеќерот, маслото и водата. Изматете ги сите состојки

(Рецепт) Посно и без шеќер: Неверојатно вкусен колач од кокос!

(Рецепт) Посно и без шеќер: Неверојатно вкусен колач од кокос!

Овој десерт ќе го обожувате бидејќи е неверојатно вкусен и бргу се подготвува… Овој колач е спој на кокос и гриз и е вистинско уживање за непцето. Сигурно ќе им се допадне на оние кои водат сметка за исхраната, како и на оние кои постат. Состојки: 2 чаши (од 200 мл) гриз 2 чаши брашно 1,5 филџан (средно голем за кафе) масло 2 чаши вода 3 големи лажици