притисни ентер »

Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата
Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата

Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата

Вселенското летало Блу ориџин, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен лет во вселената со четиричлен цивилен екипаж. Главната ѕвезда на овој потфат е актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата „Ѕвездени патеки". Вселенското летало Блу ориџин, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен

Восхитувачко видео: Капетан Кирк од „Ѕвездени патеки“ полета во вселената, враќањето следело за само 10 минути

Восхитувачко видео: Капетан Кирк од „Ѕвездени патеки“ полета во вселената, враќањето следело за само 10 минути

Вилијам Шатнер покажа бестрашност, авантуристички дух и непобедлива енергија во 90-та година од животот. Популарниот актер Вилијам Шатнер во 90-та година од животот одлучи да лета во вселената. Капетан Кирк кој публиката го засака во „Ѕвездени патеки“ денеска со леталото „Њу Шепард“ од компанијата на Џеф Безос „Блу Ориџин“, по долго доцнење одлета

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Вилијам Шатнер денеска полета во вселената. Половина час пред полетување, Џеф Безос ги одвезе патниците до леталото, но не одлета со нив. Пред самото полетување, „Блу ориџин“ објави на Твитер дека ги прават последните проверки за да се уверат дека сѐ е во најдобар ред. Како резултат на тоа, Шатнер и тричлената екипа полетаа во вселената малку подоцна

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената К.С. Пред 4 минути Фото: EPA-EFE/BLUE ORIGIN Холивудскиот актер којшто се прослави со улогата на Капетан Кирк во култниот телевизиски серијал „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер со своите 90 години стана најстарата личност којашто отпатувала

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Вилијам Шатнер денеска полета во вселената. Половина час пред полетување, Џеф Безос ги одвезе патниците до леталото, но не одлета со нив. Пред самото полетување, „Блу ориџин“ објави на Твитер дека ги прават последните проверки за да се уверат дека сѐ е во најдобар ред. Како резултат на тоа, Шатнер и тричлената екипа полетаа во вселената малку подоцна

Капетан Кирк леташе до вселената и назад: „Блу ориџин“ успешно слета на Земјата

Капетан Кирк леташе до вселената и назад: „Блу ориџин“ успешно слета на Земјата

Вселенското летало „Блу ориџин“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен лет во вселената со четиричлен цивилен екипаж. Главната ѕвезда на овој потфат е актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата „Ѕвездени патеки“. Капсулата со четворица членови на екипажот слета на земја. Со овој лет, Шатнер стана

90-годишната легенда на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстариот човек во вселената

90-годишната легенда на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстариот човек во вселената

Холивудскиот актер и легенда на серијалот „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстарата личност во вселената откако беше дел од екипажот на вториот комерцијален лет на компанијата на Џеф Безос, „Блу ориџин“. Деведесетгодишниот Шатнер полета со ракетата „њу шепард“ заедно со уште тројца патници. Нивното патување до работ на вселената траеше вкупно

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Деведесет годишниот актер полета во вселената

Вилијам Шатнер денеска полета во вселената. Половина час пред полетување, Џеф Безос ги одвезе патниците до леталото, но не одлета со нив. Пред самото полетување, „Блу ориџин“ објави на Твитер дека ги прават последните проверки за да се уверат дека сѐ е во најдобар ред. Како резултат на тоа, Шатнер и тричлената екипа полетаа во … Continue reading (Видео)

Вилијам Шатнер (90) конечно полета во вселената (Во живо)

Вилијам Шатнер (90) конечно полета во вселената (Во живо)

90-годишниот актер познат по улогата на капетан Кирк вчера требаше да полета во вселената, но патувањето било откажано поради силните ветрови. Следете ја авантурата на Шатнер во живо во видеото. Така, Шатнер ќе стане најстарата личност што некогаш патувала во вселената. Тој управуваше со вселенското летало „УСС Ентерпрајз“ на меѓугалактичка одисеја