притисни ентер »

Нова одлична партија: Митревски ја „спушти ролетната“ во дерби победата на Порто
Нова одлична партија: Митревски ја „спушти ролетната“ во дерби победата на Порто

Нова одлична партија: Митревски ја „спушти ролетната“ во дерби победата на Порто

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски уште еднаш потврди дека е во одлична форма во оваа натпреварувачка сезона, а тоа овојпат го направи во дерби срдбата во Португалија меѓу неговиот Порто и Спортинг.

Mитревски со уште еден спектакуларен настап му донесе победа на Порто

Mитревски со уште еден спектакуларен настап му донесе победа на Порто

Голманот на репрезентацијата на Македонија Никола Митревски одигра фантастичен натпревар и беше најзаслужен што Порто оствари победа во дуелот со Спортинг Лисабон (33:27). Митревски не беше во улога на стартер, но кога беше на голот беше несовладлив. Во игра велзе кога Порто имаше негатива од 10:11, до крајот собра 14 одбрани од 27 шута. За Спортинг

Феноменалниот Митревски донесе победа на Порто во дербито со Спортинг

Феноменалниот Митревски донесе победа на Порто во дербито со Спортинг

Македонскиот голман Никола Митревски имаше феноменален меч и е и е најзаслужен за триумфот на Порто на гостувањето кај Спортинг во Лисабон. Порто имаше негатива 11:10, а потоа на голот застана Митревски кој што на крајот дојде до 14 одбрани, од 27 удари, додека Спортинг постигна четири гола на празна мрежа. На крајот тимот на Митревски дојде до триумф

Феноменалниот Митревски го одбрани секој втор шут и му донесе победа на Порто!

Феноменалниот Митревски го одбрани секој втор шут и му донесе победа на Порто!

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски, беше најзаслужен за триумфот на Порто во дерби пресметката со Спортинг Лисабон (33-27), откако буквално беше несовладлив на големот иако не беше во улога на стартер. Тој влезе во игра кога неговиот тим имаше негатива 10-11, а до крајот собра 14 одбрани од 27 шута. Тоа беше прв пораз

Митревски го „маѓепса“ голот, Порто слави на дербито против Спортинг

Митревски го „маѓепса“ голот, Порто слави на дербито против Спортинг

Блескаше во Лигата на шампионите и во националната репрезентација, а сега македонскиот репрезентативен голман остави трага и во португалскиот шампионат. Порто ја забележа десеттата победа во исто толку натпревари во португалскиот шампионат, но оваа имаа посебна вредност, бидејќи „змејовите“ славеа на дербито против Спортинг Лисабон на гостински терен

Митревски го реши дербито со Спортинг

Митревски го реши дербито со Спортинг

Македонскиот репрезентативен голман имаше импресивна партија и е најзаслужен за триумфот на Порто на жешкиот терен во Лисабон. Порто губеше 10-11 на гостувањето во Лисабон, кога шведскиот тренер Магнус Андерсон конечно, се тргна од интертноста која траеше уште од натпреварот со Пари Сен Жермен и го замени Алфредо Квинтана со Никола Митревски. Тоа подоцна

Голема победа за Митревски и Порто во дербито против Спортинг Лисабон

Голема победа за Митревски и Порто во дербито против Спортинг Лисабон

Репрезентативниот голман на Макеоднија, Никола Митревски заедно со неговиот Порто издвојува значајна победа во португалското првенство откако во дерби мечот го совлада нагости Спортинг Лисабон со 27-33. Првото полувреме помина во израмнета игра, а на пауза се замина со реми 14-14. Клучната разлика ракометарите на Порто ја направија во вториот дел и

Феноменалниот Митревски донесе победа на Порто во дербито со Спортинг

Феноменалниот Митревски донесе победа на Порто во дербито со Спортинг

Македонскиот голман Никола Митревски имаше феноменален меч и е и е најзаслужен за триумфот на Порто на гостувањето кај Спортинг во Лисабон. Порто имаше негатива 11:10, а потоа на голот застана Митревски кој што на крајот дојде до 14 одбрани, од 27 удари, додека Спортинг постигна четири гола на празна мрежа. На крајот тимот на Митревски дојде до триумф