притисни ентер »

Хрватската Влада во дресови на седница

Хрватската Влада во дресови на седница

Хрватската Влада денекса одржа седница облечена во дресови на хрватската репрезентација, со црвено-бели маици. „Денеска е посебна седница на Владата на Хрватска. Во недела сме прваци“ - напишаа на Твитер. Хрватска синоќа ја победи Англија на Светското првенство во фудбал во Москва и се пласираше во полуфиналето, а финалниот натпревар ќе биде одигран

Хрватската Влада влада одржа седница во дресови

Хрватската Влада влада одржа седница во дресови

Членовите на хрватската влада, предводени од премиерот Андреј Пленковиќ, на денешната седница се појавија облечени во дресови на националниот фудбалски тим. На официјалниот твитер-профил на хрватската влада беше објавено: „Денес имаме посебна седница во Бански Двори. В недела сме шампиони“. Хрватската Влада влада одржа седница во дресови

Членовите на хрватската влада одржаа седница во дресови

Членовите на хрватската влада одржаа седница во дресови

Членовите на хрватската влада, предводени од премиерот, Андреј Пленковиќ, на денешната седница се појавија облечени во дресови на националниот фудбалски тим. На официјалниот твитер профил на хрватската Влада, беше објавено: „Денес имаме посебна седница во Бански Двори. Во недела сме шампиони“. Хрватскиот тим синоќа ја совлада Англија на Светското првенство

Посебна седница на хрватската Влада, сите во дресови

Посебна седница на хрватската Влада, сите во дресови

Членовите на хрватската Влада, на чело со премиерот Андреј Пленковиќ, пристигнаа на денешната седница облечени во дресови на хрватската репрезентација. На официјалниот твитер профил на Владата е објавено: „Денес е посебна седница на Владата на Хрватска. Во недела сме прваци“. Хрватскиот тим синоќа ја совлада Англија на Светското првенство во Русија

Хрватските министри во дресови одржаа седница на Влада

Хрватските министри во дресови одржаа седница на Влада

По успешната вечер за хрватската фудбалска репрезентација, министрите денеска на владината седница дојдоа облечени во црвени бели дресови. -Во името на цела Хрватска искрени честитки за хрватската фудбалска репрезентација за фасцинантниот успех за хрватскиот спорт и за промоцијата на земјата, изјави премиерот Андреј Пленковиќ кој седницата ја започна

Посебна седница на хрватската Влада - сите министри во дресови

Посебна седница на хрватската Влада - сите министри во дресови

Откако Хрватска вчера се пласираше во финалето на СП во Русија и во недела ќе игра против Франција утрово Хрватите го дочекаа денот „ненаспани“. Речиси ретко кој Хрват вчера заспа по историската победа на Хрватските фудбалери, а по тој повод утрово целата нација се уште е под еуфорија. Еуфоријата утрово се чувствуваше и во Владата на Хрватска каде

Владата на Хрватска дојде со дресови во Собрание

Владата на Хрватска дојде со дресови во Собрание

Поради победата на Хрватска над Англија и влез во финалето, сите членови на Владата на Хрватска денес во Собрание дојдоа облечени во дресови. Владата на Хрватска дојде со дресови во Собрание

Ваква владина седница се случува еднаш во историјата- премиерот и министрите порачаа: „Во недела сме прваци“

Ваква владина седница се случува еднаш во историјата- премиерот и министрите порачаа: „Во недела сме прваци“

Ваква владина седница се случува еднаш во историјата- премиерот и министрите порачаа: „Во недела сме прваци“ (ФОТО) Откако Хрватска вчера се пласираше во финалето на СП во Русија и во недела ќе игра против Франција утрово Хрватите го дочекаа денот „ненаспани“. Речиси ретко кој Хрват вчера заспа по историската победа на Хрватските фудбалери, а по тој

Хрватската влада одржа седница во националните фудбалски „униформи“

Хрватската влада одржа седница во националните фудбалски „униформи“

Членовите на хрватската влада, предводени од премиерот, Андреј Пленковиќ, на денешната седница се појавија облечени во дресови на националниот фудбалски тим. На официјалниот твитер профил на хрватската Влада, беше објавено: „Денес имаме посебна седница во Бански Двори. Во недела сме шампиони". Хрватскиот тим синоќа ја совлада Англија на Светското првенство

Во недела сме прваци, порачаа утрово на владината седница премиерот и министрите облечени во фудбалски дресови

Во недела сме прваци, порачаа утрово на владината седница премиерот и министрите облечени во фудбалски дресови

Откако Хрватска вчера се пласираше во финалето на СП во Русија и во недела ќе игра против Франција утрово Хрватите го дочекаа денот „ненаспани“. Речиси ретко кој Хрват вчера заспа по историската победа на Хрватските фудбалери, а по тој повод утрово целата нација се уште е под еуфорија. Еуфоријата утрово се чувствуваше и во Владата на Хрватска каде