притисни ентер »

Албански државјанин доби забрана од 2 години за влез во Македонија: Со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил
Албански државјанин доби забрана од 2 години за влез во Македонија: Со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил

Албански државјанин доби забрана од 2 години за влез во Македонија: Со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил

Албански државјанин доби забрана од 2 години за влез во Македонија: Со тврд предмет нападнал туѓа сопруга и ја повредил На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата

32-годишно лице од Корча агресивно се однесувало и фрлило тврд предмет кон сопругата – судот го протера од земјава

32-годишно лице од Корча агресивно се однесувало и фрлило тврд предмет кон сопругата – судот го протера од земјава

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја повредил. По поднесена пријава, од страна на Основниот суд во Охрид изречена му е мерка ,,протерување

Приведен Албанец од Корча кој со тврд предмет повредил жена

Приведен Албанец од Корча кој со тврд предмет повредил жена

Вчера во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. „Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја повредил“, информираат од МВР. По поднесена пријава, од страна на Основниот суд во Охрид изречена му е мерка ,,протерување

Маж од Корча дошол на гости во Охрид, па ја натепал домаќинката, полицијата го протерала

Маж од Корча дошол на гости во Охрид, па ја натепал домаќинката, полицијата го протерала

Маж од Корча, Албанија, со сопругата дошол во Лескоец, охридско, па ја натепал сопругата. Полицијата го депортирала за Албанија, и добил две години забрана за влез во државава. -На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В.,

Маж од Корча ја донел сопругата во Охрид, па ја натепал, полицијата го протерала

Маж од Корча ја донел сопругата во Охрид, па ја натепал, полицијата го протерала

Маж од Корча, Албанија, со сопругата дошол во Лескоец, охридско, па ја натепал сопругата. Полицијата го депортирала за Албанија, и добил две години забрана за влез во државава. -На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на С.В.,

Билтен на СВР Охрид: Протеран албански државјанин кој со тврд предмет повредил жена во селото Лескоец

Билтен на СВР Охрид: Протеран албански државјанин кој со тврд предмет повредил жена во селото Лескоец

Охрид, 24. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти ноември 2022 година, во 11:10 часот во СВР Охрид приведен е 32-годишниот У.Ш. од Корча, Република Албанија. – Тој, претходно, во куќа во охридското село Лескоец, сопственост на лицето С.В., агресивно се однесувал по што фрлил тврд предмет кон неговата сопруга и ја повредил. По поднесена пријава, од страна