притисни ентер »

Mitsubishi најавува освежување за Pajero Sport
Mitsubishi најавува освежување за Pajero Sport

Mitsubishi најавува освежување за Pajero Sport

Pajero Sport имаше впечатлива појава и по македонските патишта, кога пристигна првата генерација пред дваесетина години. Моделот што го спојува името на легендарниот теренец и робусноста на пикапот L200, во меѓувреме е во третата генерација и се подготвува за освежување кон крајот на месецов. Mitsubishi најави моделско освежување на Pajero Sport на

Mitsubishi Pajero Sport доби освежување

Mitsubishi Pajero Sport доби освежување

Изграден врз основата на  L200, јапонскиот бренд го покажа освежениот изглед на Pajero Sport, пред официјалната премиера на 25 јули На стартот на тековната 2019 година, јапонскиот SUV беше „уловен“ на тестирањата во Шведска , а сега пред речиси самата премиера, на 25 јули на Тајланд , Mitsubishi го откри неговиот освежениот изглед. Затегнувањето на

Први фотографии од новиот модел на Mitsubishi – Pajero

Први фотографии од новиот модел на Mitsubishi – Pajero

Компанијата Mitsubishi веќе подолго време го најавува претставувањето на новиот Pajero, а сега конечно тој настан е закажан за 25-ти јули кога овој нов SUV ќе ѝ биде претставен на јавноста во Тајланд. Меѓутоа, на интернет се појавија “шпионски” фотографии и веќе сега можеме да видиме како ќе изгледа новиот модел на Mitsubishi. Популарниот портал за

Mitsubishi го покажа освеженото лице на Pajero Sport

Mitsubishi го покажа освеженото лице на Pajero Sport

Базиран на L200, јапонскиот бренд го покажа освежениот изглед на Pajero Sport, пред официјалната премиера на 25 јули Кон почетокот на оваа година, јапонскиот SUV беше забележан за време на тестирањата во Шведска, а сега пред речиси самата премиера, Mitsubishi го откри неговиот освежениот изглед. Инаку, откривањето на новиот Pajero Sport е закажано