притисни ентер »

Што ново ќе донесe Škoda Superb?
Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Следната генерација на моделот Superb на Škoda ќе донесе големи промени, како на екстериерот, така и во внатрешноста, пишува Auto Express. Škoda ја претстави најновата Octavia и електричниот SUV Enyaq iV, но не заборави и на караванот и лимузината кои оваа година го прославуваат 20. роденден. Четвртата генерација на Superb ќе има нов дизајн на екстериерот