притисни ентер »

Зелен тарт со сирење
Зелен тарт со сирење

Зелен тарт со сирење

Совршен избор за доручек, ручек или вечера СОСТОЈКИ За тестото – 2 чаши брашно, – 1 чаша ладен путер – 1 јајце – 2 лажици ладна вода За филот – 200 г коприва – 200 г спанаќ – 2 страка праз – 3 јајца – 125 г крем сирење – 200 мл павлака за готвење – 150 г тврдо сирење – 1/2 китка магдонос – 1 лажица сол – црн пипер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА Брашното, солта

Зелен тарт со сирење

Зелен тарт со сирење

Совршен избор за доручек, ручек или вечера СОСТОЈКИ За тестото – 2 чаши брашно, – 1 чаша ладен путер – 1 јајце – 2 лажици ладна вода За филот – 200 г коприва – 200 г спанаќ – 2 страка праз – 3 јајца – 125 г крем сирење – 200 мл павлака за готвење – 150 г тврдо сирење – 1/2 китка магдонос – 1 лажица сол – црн пипер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА Брашното, солта

Зелен тарт со сирење

Зелен тарт со сирење

Совршен избор за доручек, ручек или вечера СОСТОЈКИ За тестото – 2 чаши брашно, – 1 чаша ладен путер – 1 јајце – 2 лажици ладна вода За филот – 200 г коприва – 200 г спанаќ – 2 страка праз – 3 јајца – 125 г крем сирење – 200 мл павлака за готвење – 150 г тврдо сирење – 1/2 китка магдонос – 1 лажица сол – црн пипер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА Брашното, солта