Интер е прв полуфиналист во Купот на Италија

Фудбалерите на Интер се првите полуфиналисти на Купот на Италија. „Нероаѕурите“ го продолжуваат патот кон одбрана на трофејот откако вечерва ја совладаа одличната Аталанта со 1:0 во четвртфиналното дерби. Решавачкиот гол го постигна Матео Дармијан на асистенција на Лаутар Мартинез во 57. минута. Преостанатите три четвртфинални средби ќе се играат утре

Дармијан ги однесе Интер во полуфиналето на Копа Италија

Интер се пласираа во полуфиналето на Копа Италија, откако на „Сан Сиро“ успеаја да стигнат до минимална 1:0 победа над Аталанта, обезбедувајќи меч против подобриот од дуелот меѓу Јувентус и Лацио. Човек на одлука за тимот на Симоне Инзаги беше Матео Дармијан, кој го постигна единствениот гол на мечот во 57. минута од тешкиот меч против упорниот противник

Интер се пласираа во полуфиналето на Копа Италија, откако на „Сан Сиро“ успеаја да стигнат до минимална 1:0 победа над Аталанта, обезбедувајќи меч против подобриот од дуелот меѓу Јувентус и Лацио. Добивај вести на вибер Човек на одлука за тимот на Симоне Инзаги беше Матео Дармијан, кој го постигна единствениот гол на мечот во 57. минута од тешкиот

Интер преку Аталанта до полуфиналето од Купот на Италија

Со гол на Дармијан во второто полувреме, Интер со 1-0 ја совлада Аталанта и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Со гол на Дармијан во второто полувреме, Интер со 1-0 ја совлада Аталанта и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Денешното полуфинале во Милано беше решено само со еден гол, по асистенција од Мартинез во 57. минута,

Дармијан му донесе полуфинале на Интер во Купот

Со голот на Матео Дармијан во 57. минута, Интер ја совлада Аталанта на „Џузепе Меаца“ и се пласираше во полуфиналето на Купот на Италија. „Нероазурите“ беа подобар противник и сосема заслужено славеа, додека Аталанта потврфли и успеа да упати само еден удар во рамките на голот на домаќинот. Интер на самиот почеток од мечот ја погоди и пречката од голот

Дармијан го однесе Интер во полуфиналето од Купот на Италија

Интер продолжува со одбраната на трофејот во италијанскиот Куп, откако вечерва во четвртфиналето во Милано ја совладаа Аталаната (1:0) и се пласираа во поуфиналето. По една акција во 57. минута, Дармијан се најде во позиција да бие и постигна гол со кој го реши победникот и патникот во полуфиналето. Интер е осумкратен освојувач на Купот на Италија,

Интер преку Аталанта до полуфиналето на Копа Италија

Фудбалерите на Интер се првите полуфиналисти на Купот на Италија и го продолжуваат патот кон одбрана на трофејот во ова натпреварување. Интер ја совлада одличната Аталанта со 1:0 во четвртфиналното дерби. Решавачкиот гол го постигна Матео Дармијан на асистенција на Лаутар Мартинез во 57. минута. Тоа беше брилијантна тимска акција на „Нероазурите“,

Дармијан го однесе Интер во полуфинале

Со гол на Дармијан во второто полувреме, Интер со 1-0 ја совлада Аталанта и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Денешното полуфинале во Милано беше решено само со еден гол, по асистенција од Мартинез во 57. минута, Дармијан погоди за водство на Интер од 1-0, што беше и конечен резултат. Интер во полуфиналето ќе игра со подобриот од мечот

Еден гол му беше доволен на Интер за полуфинале во Копа Италија!

Бранителот на пехарот во Купот на Италија, екипата на Интер, ја продолжи мисијата пласирајќи се во полуфиналето. Нераѕурите славеа вечерва во четвртфиналето против Аталаната, за што им беше потребен само еден гол. Иако имаа иницијатива и еден дирек во првиот дел, сепак тој погодок дојде во вториот. По една акција во 57. минута, Дармијан се најде во