притисни ентер »

Рецепт за посни полнети тиквички
Рецепт за посни полнети тиквички

Рецепт за посни полнети тиквички

Потребно е: 1 кг тиквички 5 чери домати 3 супени лажици ориз 500 мл сок од домати копар сол бибер главица кромид Подготовка: Загрејте ја рерната на 200 степени. Измијте ги, излупете ги и издлабете ги тиквичките. Исечете го кромидот и запржете го на малку масло. Додадете ги сечканите чери домати, внатрешноста на тиквичките и измиениот ориз. Зачинете

ПОСНИ ПОЛНЕТИ ТИКВИЧКИ: Ни малку не заостануваат зад мрсните, а се рај за непцата

ПОСНИ ПОЛНЕТИ ТИКВИЧКИ: Ни малку не заостануваат зад мрсните, а се рај за непцата

63 Споделувања Share Tweet Потребно е: 1 кг тиквички 5 чери домати 3 супени лажици ориз 500 мл сок од домати копар сол бибер главица кромид Подготовка: Загрејте ја рерната на 200 степени. Измијте ги, излупете ги и издлабете ги тиквичките. Исечете го кромидот и запржете го на малку масло. Додадете ги сечканите чери домати, внатрешноста на тиквичките