притисни ентер »

Сезоната не е почната, а веќе заврши за големо засилување на Лејкерс
Сезоната не е почната, а веќе заврши за големо засилување на Лејкерс

Сезоната не е почната, а веќе заврши за големо засилување на Лејкерс

Дамаркус Казинс требаше да биде едно од двете големи засилувања на ЛА Лејкерс за новата сезона во која Ентони Дејвис и Леброн Џејмс ќе се обидат да го вратат овој кошаркарски гигант во врвот на НБА-лигата, но Казинс практично ја заврши сезоната, а таа сѐ уште не ни почна. Според „Атлетик“, 29-годишниот центар и четирикратен ол-стар играч Казинс ги

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Сезоната за Казинс заврши пред да почне

Сезоната за Казинс заврши пред да почне

ДеМаркус Казинс не се изнаигра во дресот на Голден Стејт, тимот во кој дојде додека се опоравуваше од повредата на ахиловата тетива. Само што почна да игра, се случи нова повреда. Во април оваа година го повреди квадрицепсот, се врати во големото финале во кое неговиот Голден Стејт играше против Торонто. На крајот на сезоната ги напушти редовите на

Сезоната за Казинс заврши пред да почне

Сезоната за Казинс заврши пред да почне

ДеМаркус Казинс не се изнаигра во дресот на Голден Стејт, тимот во кој дојде додека се опоравуваше од повредата на ахиловата тетива. Само што почна да игра, се случи нова повреда. Во април оваа година го повреди квадрицепсот, се врати во големото финале во кое неговиот Голден Стејт играше против Торонто. На крајот на сезоната ги напушти редовите на

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казинс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Кошмарен старт на епизодата во Лос Анџелес Лејкерс има познатиот кошаркарски центар, ДеМаркус Казинс (29). Тешката повреда на Ахиловата тетива драстично ја отежна неговата кариера во последните година ипол. Откако му се скина тој дел од стапалото уште додека го носеше дресот на Њу Орлеанс, тој паузираше речиси една година. Во јануари годинава искусниот

Уште не почнале, Лејкерс доживеаја трагедија

Уште не почнале, Лејкерс доживеаја трагедија

Втората најтрофејна франшиза во НБА лигата правеше тим со кој ќе ја нападне титулата, прва по пауза од една деценија, но уште на стартот ситуацијата излезе од контрола. Едно од најголемите засилувања ова лето Демаркус Казнс го скина предниот вкрстен лигамент на коленото. Од Лос Анџелес Лејкерс соопштија дека во следниот период ќе му биде извршена операција