притисни ентер »

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала
Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Бојан Трајковски за првпат во својата кариера ќе го облече дресот на Пелистер. Македонскиот репрезентативец потпиша две годинишен договор со битолскиот прволигаш, кој сезоната која измина беше пријатно изненадување. Искусниот центар за СПОРТМЕДИА вели дека за првпат во неговата кариера имал шанса да разговара со луѓе чија визија е поинаква, во кошаркарка

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Бојан Трајковски за првпат во својата кариера ќе го облече дресот на Пелистер. Македонскиот репрезентативец потпиша две годинишен договор со битолскиот прволигаш, кој сезоната која измина беше пријатно изненадување. Искусниот центар за СПОРТМЕДИА вели дека за првпат во неговата кариера имал шанса да разговара со луѓе чија визија е поинаква, во кошаркарка

Официјално: КК Пелистер ги потврди Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ за нови засилувања

Официјално: КК Пелистер ги потврди Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ за нови засилувања

Битолската прволигашка кошарка добива сериозен репрезент во КК Пелистер откако денеска беа потврдени ангажманите на репрезентативците на Македонија, Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ. Двајцата играчи оваа сезона која е прекината поради Ковид-19 ја поминаа во Гевгелија во екипата на Кожув. Со ангажманот на нашите репрезентативци, Љупчо Малинков, предводникот

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Трајковски по потписот со Пелистер: Титула за нас ќе биде доколку ја вратиме публиката во сала

Бојан Трајковски за првпат во својата кариера ќе го облече дресот на Пелистер. Македонскиот репрезентативец потпиша две годинишен договор со битолскиот прволигаш, кој сезоната која измина беше пријатно изненадување. Искусниот центар за СПОРТМЕДИА вели дека за првпат во неговата кариера имал шанса да разговара со луѓе чија визија е поинаква, во кошаркарка

И кошаркарска Битола се буди: Трајковски и Стајиќ во Пелистер

И кошаркарска Битола се буди: Трајковски и Стајиќ во Пелистер

Бојан Трајковски и Бојан Стајиќ се новите аквизиции на кошаркарскиот клуб Пелистер. Двајцата репрезентативци ќе бидат засилување за битолскиот тим во новата сезона, во која Пелистер ќе стартува со големи амбиции. Трајковски и Стајиќ се најдоа на поширокиот список на националниот тим на стартот на квалификациите оваа година, но по првиот филтер и двајцата

Пелистер си подаде рака со двајца македонски репрезентативци

Пелистер си подаде рака со двајца македонски репрезентативци

Составот на Пелистер планира во следната натпреварувачка сезона да игра значајна улога во домашната кошарка, а за тоа доказ се потписите со двајцата македонски репрезентативци Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ. Трајковски и Стајиќ се договориле со клубот од Битола, па со тоа уште од сега го решија клупскиот ангажман и ќе можат максимално да се посветат

Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација. Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер. Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација

И кошаркарска Битола се буди: Трајковски и Стајиќ во Пелистер

И кошаркарска Битола се буди: Трајковски и Стајиќ во Пелистер

Бојан Трајковски и Бојан Стајиќ се новите аквизиции на кошаркарскиот клуб Пелистер. Двајцата репрезентативци ќе бидат засилување за битолскиот тим во новата сезона, во која Пелистер ќе стартува со големи амбиции. Трајковски и Стајиќ се најдоа на поширокиот список на националниот тим на стартот на квалификациите оваа година, но по првиот филтер и двајцата

Се раѓа голем кошаркарски проект: Пелистер в џеб има согласност за големи засилувања

Се раѓа голем кошаркарски проект: Пелистер в џеб има согласност за големи засилувања

Ако спортска Битола со недели слуша ракометни новости и засилувања, денес јавноста ја разбранува КК Пелистер, потврдувајќи две репрезентативни засилувања. Стајиќ и Трајковски ставија потпис на договор и треба да бидат најава за нови имиња и подигнување на квалитативното ниво. Претседателот Сашко Наумов откри дека наскоро ќе дојдат уште неколку големи

Во Битола ќе има и добра кошарка: Пелистер се засили со двајца репрезентативци на Македонија!

Во Битола ќе има и добра кошарка: Пелистер се засили со двајца репрезентативци на Македонија!

Градот Битола со години наназад важи за ракометен, со оглед на долгогодишната традиција на Пелистер односно на Еурофарм, но во следната сезона во оваа средина ќе се игра и добра кошарка, ако се суди според почетните засилувања. Репрезентативците Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ од денеска и официјално се нови членови на прволигашот Пелистер, со што