притисни ентер »

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута
ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

На 79 години почина поранешниот тренер на Јута џез, Џери Слоун. Оваа тажна вест денес ја објавија медиумите во САД. Во 2016 година, на реномираниот тренер му беше дијагностицирана Паркинсонова болест и деменција. Слоун беше еден од најуспешните тренери во кошарката. Тој ги предводеше „џезерите“ 23 сезони (1988-2011), двапати го водеше тимот до финалето

НБА тагува: Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун

НБА тагува: Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Џери Слоун, легендарниот тренер на Јута џез и поранешен НБА кошаркар почина на 78 години, откако од 2016 година се бореше со Паркинсоновата болест и деменцијата. Слоун е еден од најлегендарниот тренери во НБА историјата и четврти на листата на тренери со најмногу победи (1.221). Помеѓу тренерите кои имаат барем 500 натпревари во лигата, тој е деветти

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

На 79 години почина поранешниот тренер на Јута џез, Џери Слоун. Оваа тажна вест ја објавија медиумите во САД. Во 2016 година, на реномираниот тренер му беше дијагностицирана Паркинсонова болест и деменција. Слоун беше еден од најуспешните тренери во кошарката. Тој ги предводеше „џезерите“ 23 сезони (1988-2011), двапати го водеше тимот до финалето во

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Џери Слоун, легендарниот тренер на Јута џез и поранешен НБА кошаркар почина на 78 години, откако од 2016 година се бореше со Паркинсоновата болест и деменцијата. Слоун е еден од најлегендарниот тренери во НБА историјата и четврти на листата на тренери со најмногу победи (1.221). Помеѓу тренерите кои имаат барем 500 натпревари во лигата, тој е деветти

Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

Легендарниот тренер на НБА, Џери Слоун почина денес на 78-годишна возраст, објави клубот. Слоун, наводно, починал од компликации од Паркинсонова болест. „Џери Слоун секогаш ќе биде синоним за Јута. Тој секогаш ќе биде дел од организацијата Јута џез и сочувствуваме со семејството, пријателите и фановите за неговото заминување. Благодарни сме за сè што

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Екс тренерот на Јута Џез од најдобрите  времиња на овој клуб, Џери Слоун денеска почина на 78. годишна возраст. Тренерот кој е дел од Куќата на славните цели 23. годин и беше главен тренер на тимот од Солт Лејк Сити. Во 2016 година му беше дијагностицирана паркинсонова болест по што неговото здравје и нсостојба нагло се влоши. sportmedia.mk

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Екс тренерот на Јута Џез од најдобрите  времиња на овој клуб, Џери Слоун денеска почина на 78. годишна возраст. Тренерот кој е дел од Куќата на славните цели 23. годин и беше главен тренер на тимот од Солт Лејк Сити. Во 2016 година му беше дијагностицирана паркинсонова болест по што неговото здравје и нсостојба нагло се влоши. sportmedia.mk