притисни ентер »

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД
Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Канадскиот репрезентативец и лев бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис има миокардитис и ќе паузира неколку недели, потврди тренерот на германскиот шампион, Јулијан Нагелсман. 21-годишниот Дејвис беше еден од деветте фудбалери на Баерн кои беа позитивни на КОВИД-19 во текот на зимската пауза во Бундеслигата и сега поради воспаление на срцето ќе паузира

Фудбалер на Баерн Минхен има срцеви проблеми по прележан ковид-19

Фудбалер на Баерн Минхен има срцеви проблеми по прележан ковид-19

Левиот бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис ќе мора да паузира неколку недели, фудбалерот од Канада има воспаление на срцевиот мускул по прележан ковид-19. Левиот бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис ќе мора да паузира неколку недели, фудбалерот од Канада има воспаление на срцевиот мускул по прележан ковид-19. Минатиот месец, Џошуа Кимих мораше да го

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Канадскиот репрезентативец и лев бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис има миокардитис и ќе паузира неколку недели, потврди тренерот на германскиот шампион, Јулијан Нагелсман. 21-годишниот Дејвис беше еден од деветте фудбалери на Баерн кои беа позитивни на КОВИД-19 во текот на зимската пауза во Бундеслигата и сега поради воспаление на срцето ќе паузира

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Канадскиот репрезентативец и лев бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис има миокардитис и ќе паузира неколку недели, потврди тренерот на германскиот шампион, Јулијан Нагелсман. 21-годишниот Дејвис беше еден од деветте фудбалери на Баерн кои беа позитивни на КОВИД-19 во текот на зимската пауза во Бундеслигата и сега поради воспаление на срцето ќе паузира

Фудбалер на Баерн Минхен има срцеви проблеми по прележан ковид-19

Фудбалер на Баерн Минхен има срцеви проблеми по прележан ковид-19

Левиот бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис ќе мора да паузира неколку недели, фудбалерот од Канада има воспаление на срцевиот мускул по прележан ковид-19. Минатиот месец, Џошуа Кимих мораше да го пролонгира враќањето на тренинг откако ковид-19 му направи компликации, Германецот имал вода во белите дробови, и за да не направи штета на срцето и последици

Младата ѕвезда на Баерн има проблеми со срцето откако оздраве од Ковид-19

Младата ѕвезда на Баерн има проблеми со срцето откако оздраве од Ковид-19

Германискиот гигант, Баерн Минхен и официјално потврди дека Алфонсо Дејвис има проблеми со срцето. Ова доаѓа неколку дена по неговото заздравување од Ковид-19, а „Баварците“ соопштија дека открен е благ микардитис на неговиот срцев мускул. Ова значи дека Дејвис одново го чека нова пауза од фудбалот, плаши фактот дека се почесто млади играч имаат проблеми

Непријатни вести за младата ѕвезда на Баерн: Дејвис има проблеми со срцето, ќе мора да паузира

Непријатни вести за младата ѕвезда на Баерн: Дејвис има проблеми со срцето, ќе мора да паузира

Најдобрата германска екипа, Баерн Минхен некое време нема да може да смета на одличниот Алфонсо Дејвис. Интернационалецот од Канада кој има 21 година има одредени проблеми со срцето и ќе мора да паузира од стандардните активности во наредниот период. - Вчера за време на нашиот контролен преглед што го правиме со секој играч што имал Ковид-19, откривме

Фудбалерот на Баерн Минхен ќе отсуствува поради срцеви проблеми

Фудбалерот на Баерн Минхен ќе отсуствува поради срцеви проблеми

Првиот натпревар во 2022 година заврши неуспешно, откако Баерн потклекна пред Борусија Менхенгладбах, а пред вториот дозна дека на околу еден месец нема да може да смета на Алфонсо Дејвис. Пред патот во Келн, на мечот од 19 коло во Бундеслигата, тренерот Јулијан Нагелсман објави дека левиот бек е отсутен поради срцеви проблеми. Пред само неколку недели

Ѕвезда на Баерн оздраве од ковид-19, па му открија – срцеви проблеми

Ѕвезда на Баерн оздраве од ковид-19, па му открија – срцеви проблеми

Канадската ѕвезда во Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис оздраве од ковид-19, откако Баерн Минхен пред неколку дена објави дека на почеток на месецот тој бил позитивен на корона-тестот, но проблемите за левиот бек допрва почнаа откако Баварците после задолжителните лекарски прегледи открија дека сега има срцеви проблеми. Дејвис веќе некое време не тренираше