притисни ентер »

Бензема зад себе ги остави Роналдо и Меси
Бензема зад себе ги остави Роналдо и Меси

Бензема зад себе ги остави Роналдо и Меси

Карим Бензема ја победи Мајорка, во шестото коло во Ла Лига. Францускиот напаѓач постигна два и намести два гола во победата 6:1. Во првите шест кола Бензема постигнал осум и наместил седум голови, значи директно учествувал во 15 голови на „кралскиот клуб“. Карим Бензема со синоќешниот перформанс, стана фудбалер со најдобар старт во сезоната, во овој

Карим има очи на тилот: Бензема му одговори на Ето со неверојатен потег и ги воодушеви фановите

Карим има очи на тилот: Бензема му одговори на Ето со неверојатен потег и ги воодушеви фановите

Неколку часа пред натпреварот меѓу Реал Мадрид и Мајорка во шпанската Примера, легендарниот Самуел Ето нагласи дека Карим Бензема во овој момент е убедливо најдобар напаѓач во светот , а Французинот со своето издание на „Бернабеу“, како да сакаше да покаже дека неповторливиот Камерунец е во право. Иако главна ѕвезда на вечерта беше Марко Асенсио кој

Анчелоти среќен: Конечно ја пронајдовме позицијата за еден наш фудбалер

Анчелоти среќен: Конечно ја пронајдовме позицијата за еден наш фудбалер

Фудбалерите на Реал Мадрид уверливо славеа во натпреварот против Мајорка со 6:1, а еден од јунаците на оваа средба, со хет-трик голови беше Марко Асенсио. Одличната партија на шпанскиот фудбалер ја препозна Карло Анчелоти, кој меѓу редови призна дека конечно нашле позиција која му одговара на Асенсио. „ Добро го отворивме натпреварот, бевме поагресивни,

Бензема против Мајорка испиша историја и ги сруши рекордите на Меси и Роналдо

Бензема против Мајорка испиша историја и ги сруши рекордите на Меси и Роналдо

Реал Мадрид ја победи Мајорка со 6:1 во првото коло од Ла Лига, а во овој натпревар блескаа Бензема и Асенсио. Бензема со двата гола и две асистенции испиша историја. Со својот прв гол и асистенција за Асенсио на истекот од половина час игра стана третиот играч во Ла Лига во 21. век кој во првите шест кола директно учествувал во 13 голови на својот

Против нас и против своите – Втор хет-трик за Асенсио, сефте направи против Македонија на ЕП

Против нас и против своите – Втор хет-трик за Асенсио, сефте направи против Македонија на ЕП

Во Полска пред четири години одигра брилијантно со три гола против нашите младинци во победата од 5:0, а и вчера блескаше со вториот хет-трик постигнат против првиот клуб за кој играше во кариерата Марко Асенсио долго чекаше за втор хет-трик во кариерата, а го постигна вчера против својот прв клуб во професионалната кариера, Мајорка. Реал Мадрид победи

Анчелоти: Асенсио си ја најде вистинската позиција во тимот

Анчелоти: Асенсио си ја најде вистинската позиција во тимот

Карло Анчелоти му даде шанса на Марко Асенесио, а тој блесна со хет-трик против Мајорка во победата на Реал Мадрид од 6-1. Асенсио не беше задоволен од својот статус во Реал Мадрид, па имаше разговор со Карло Анчелоти. Тренерот му вети дека ќе му даде шанса, а фудбалерот синоќа максимално го искористи тоа. „Асенсио може да игра многу добро на таа позиција

Ла Лига дочека рекорд без Меси и Роналдо – Јунакот е Бензема со 8 гола и 7 асистенции

Ла Лига дочека рекорд без Меси и Роналдо – Јунакот е Бензема со 8 гола и 7 асистенции

До вчера во овој миленуим во шпанското првенство немало играч со ефект од 8 гола и 7 асистенции во првите шест кола Карим Бензема успеа да стаса до подвиг што го немаат ниту Лионел Меси, ниту Кристијано Роналдо во Ла Лига и по блескавиот настап вчера со два гола и две асистенции за Реал Мадрид против Мајорка, францускиот ас е првиот играч во Ла Лига

Реал Мадрид ја наполни Мајорка со 6 гола, Асенсио запиша хет-трик

Реал Мадрид ја наполни Мајорка со 6 гола, Асенсио запиша хет-трик

Реал Мадрид ја совлада Мајорка со 6-1, а мечот го одбележа Марко Асенсио, тој запиша хет-трик, прв за него во кариерата. Голови во овој ефикасен меч постигнаа и Карим Бензема, тој реализираше два,  додека еден погодок запиша и Иско.

Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка

Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка

ВИДЕО: Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка Фудбалерите на Реал Мадрид уште еднаш демонстрираа дека со Карло Анчелоти на клупата, тие се вистинска гол машинерија. „Кралевите“ во шестото коло од Ла Лига со 6:1 ја декласираа Мајорка, а во главната улога беше фудбалерот кој изминатиот период , Марко Асенсио. Гол серијата ја