притисни ентер »

Тошевски дебитираше со гол во дресот на Горњик

Тошевски дебитираше со гол во дресот на Горњик

Работнички за трансферот на Тошевски во Ростов минатото лето инкасираше еден милион евра, а младиот фудбалер во изминатиот летен преоден рок беше испратен на позајмица во Полска. 20 годишниот македонски интернационалец Давид Тошевски дебитираше со гол во дресот на Горњик Жабже, тим каде се пресели на позајмица од руски Ростов во летниот преоден рок

Тошевски со деби гол во дресот на Горник

Тошевски со деби гол во дресот на Горник

Младиот македонски репрезентативец и еден од најголемите наши таленти, Давид Тошевски со гол дебитираше во тимот на Горник Забрзе. 20 годишниот напаѓач го започна денешниот натпревар од Полскиот куп против тимот на Радомијак Радом и беше стрелец на првито гол за својот клуб. Горник ја искористи фаворитската улога и славеше со 2:0, а Тошевски ја затресе

Тошевски постигна деби-гол за Горњик Жабже

Тошевски постигна деби-гол за Горњик Жабже

Македонскиот фудбалер Давид Тошевски конечно ја надмина повреда и на своето деби во дресот на Горњик Жабже постигна гол во победата против Радмојак со 2-0. Тошевски се пресели во дресот на Горник на позајмица од Ростов, а одлично се претстави уште на своето деби кога една одбиена топка испрати во голот на противникот. Македонецот на полувреме беше

Тошевски со деби гол за Горњик

Тошевски со деби гол за Горњик

Македонскиот интернационалец Давид Тошевски го постигна деби голот за полскиот Горник Забрзе во победата на неговиот тим над Радомиак со 2-0 во 1/32 финалето на полскиот куп. Тошевски го постигна првиот гол за својот тим во 39. минута, а конечните 2-0 ги постави Хименез во 80. миута. Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски

Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

Давид Тошевски попладнево имаше одлично деби во дресот на Горњик Забрже. Во меч од Купот на Полска против Радомиак, нашиот млад репрезентативен напаѓач постигна гол во 39.минута за водство на својот тим од 1:0. Крајниот резултат беше 2:0 за тимот на Македонецот со што се пласира во 1/16 финалето во Купот на Полска. Инетресно е тоа што на полувремето

Тошевски ја надмина повредата и стрелаше на дебито за Горник

Тошевски ја надмина повредата и стрелаше на дебито за Горник

Македонскиот интернационалец Давид Тошевски стрелаше на својот деби настап во редовите на Горник Забрзе, во триумфот на екипата во Купот на Полска против Радомјак од 2-0. 20-годишникот кој минатото лето за еден милион евра го замени Работнички со Ростов , во Полска настапува како позајмен играч. Тој имаше тешка повреда, која ја надмина и се врати во

Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

Давид Тошевски попладнево имаше одлично деби во дресот на Горњик Забрже. Во меч од Купот на Полска против Радомиак, нашиот млад репрезентативен напаѓач постигна гол во 39.минута за водство на својот тим од 1:0. Крајниот резултат беше 2:0 за тимот на Македонецот со што се пласира во 1/16 финалето во Купот на Полска. Инетресно е тоа што на полувремето

Давид Тошевски дебитираше со гол за Горњик Забрже, па беше заменет од Подолски

Давид Тошевски дебитираше со гол за Горњик Забрже, па беше заменет од Подолски

Maкедонскиот фудбалер Давид Тошевски имаше одлично деби во дресот на Горњик Забрже. Тошевски дебитираше во натпреварот од Купот на Полска против тимот на Радомиак и постигна гол во 39. минута за водство. Конечниот резултат беше 2:0, па тимот на Тошевски се пласираше во 1/16 финалето во Полска. Тошевски на теренот беше до крајот на првото полувреме,